a-gps vs gps

A-GPS або GPS: що це і в чому полягають відмінності?

28 Квітень 2020

Сьогодні майже всі смартфони та інші гаджети оснащуються системою GPS або, іншими словами, Global Positioning System, що представляє собою супутникову систему навігації. Система може вимірювати час та відстань, а також визначати місцезнаходження певного об’єкта в будь-яку погоду і в будь-якій точці земної кулі (крім приполярних областей).

Систему GPS люблять використовувати не тільки водії. Вона також є необхідним пристроєм серед мандрівників і рибалок. Також її використовують люди, які ведуть активний спосіб життя. GPS завжди точно визначить ваше місце розташування, розташування необхідної локації або скільки часу займе дорога до потрібної мети.

Причин популярності даної системи чимало:

При покупці нового смартфона або іншого гаджета ви могли помітити в характеристиках підтримку GPS і А-GPS. Що це, і в чому криється відмінність? Насправді ж це не нова окрема технологія, а та ж система GPS, тільки вдосконалена. Розглянемо ближче технологію A-GPS і визначимо що вона собою являє.

A-GPS технологія при включенні навігації допомагає пристрою швидко визначити своє місцезнаходження у режимі реального часу. Пошук супутників може здійснюватися і в закритому просторі теж – перекриття між поверхами цьому зовсім не заважають. Що важливо: система A-GPS додає цікаву і важливу функцію, що являє собою “потрійне позиціонування”.

Потрійне позиціонування: що це?

В середньому від 10 до 15 секунд займає очікування при включенні навігації на вашому пристрої. Іноді очікування розтягується на більш тривалий час, що також може залежати від вашого місцезнаходження в даний період часу. Пояснити таке очікування можна тим, що ваш GPS-приймач не має ніякої інформації про місцезнаходження супутників, але продовжує стрімко їх шукати.

A-GPS – це система прискорення для супутникового GPS-приймача. Завдяки завантаженню у GPS-приймач інформації через інші канали зв’язку відбувається прискорювальний ефект. Такими каналами може бути Bluetooth або Wi-Fi.

Тобто, система працює так: ви отримуєте свої координати і точне місцезнаходження звідти, до чого підключіться перш за все. При використанні веж стільникового зв’язку можуть виникати недоліки у вигляді неточного позиціонування вашого пристрою. Всі недоліки усуваються після того, як гаджет “зв’язується” з супутником.

У чому полягають переваги A-GPS?

Якщо ви ще не встигли зрозуміти в чому полягає плюс позиціонування – розбираємо далі. Технологія позиціонування A-GPS може значно прискорювати отримання координат завдяки позиціонуванню в 3-х різних джерелах одночасно. Після чого “потрійне позиціонування” зіставляє всі три точки між собою і може визначити ваше місцезнаходження з неймовірною точністю до 2-х метрів.

Функція A-GPS найчастіше здатна ловити сигнал у важкодоступних місцях: тунелях, глухих лісах і приміщеннях.

Роблячи висновки з усього вищеописаного можна прийти до того, що технологія A-GPS є надбудовою GPS-приймача, що максимально прискорює і, тим самим, спрощує пошуки супутника при “холодному старті”.

Звичайно, така технологія не без своїх мінусів – її використання є платним, на відміну від GPS. Це відбувається від споживання трафіку. При відсутності інтернету або мобільного зв’язку дана функція працювати не може.

A-GPS чи GPS: що краще для смартфона та планшета?

У списку характеристик смартфонів і планшетів функція GPS, зрозуміло, вже нікого не здивує. Без цієї функції не може обійтися жодна нова модель гаджету. Але GPS-модулі діляться на різні види, завдяки чому функції теж можуть відрізнятися.

Вище ми вже розбирали відмінності між функціями A-GPS і GPS і прийшли до висновку, що A-GPS місцями працює краще: в рази швидше визначає місцезнаходження пристрою, при цьому економлячи енергію акумулятора девайса. До того ж функція A-GPS ловить сигнал в важкодоступних місцях.

Звичайно, якщо міркувати логічно, можна прийти до висновку, що A-GPS є більш функціональним, ніж звичайний GPS-модуль. А неймовірна швидкість обробки даних разом з помітною економією показників акумулятора зобов’язані були піднести дану технологію.

Однак, як не дивно, але функція A-GPS є популярною функцією саме серед смартфонів і планшетів середньої вартості. Часто така функція використовується в гаджетах китайського виробництва, на відміну від більш дорогих пристроїв – вони часто обладнані самим звичайним GPS.

Тоді в чому полягає підступ?

Як вже згадувалося вище, A-GPS має обов’язково бути підключено до мережі вашого оператора. У той час, як функцією звичайного GPS можна користуватися без підключення до інтернету – і для багатьох це є істотним плюсом. Також, якщо говорити конкретно про планшети, далеко не в кожній моделі є слот для SIM-карти. Без наявності мобільного інтернету або відкритого доступу до Wi-Fi функція A-GPS стає просто непотрібною.

До того ж, робота функції A-GPS передбачає собою використання трафіку. Практично завжди є ризик, що ви не зможете дізнатися про своє місце розташування в режимі онлайн і безкоштовно.

Робимо висновки

Якщо крім Wi-Fi ви плануєте використовувати аж ніяк не безкоштовну функцію 3G / 4G – сміливо беріть пристрій з вбудованим A-GPS. Наявність пристрою, що має слот для SIM-карти забезпечить вас достатньою кількістю переваг. А система навігації порадує своєю спритністю і коректною роботою.

Варто звернути увагу на нюанс: багато онлайн магазинів не вважають за належне уточнювати, який саме модуль був вбудований в смартфон або планшет. Особливо необхідно придивлятися до бюджетних пристроїв, так як є ризик придбати зовсім не те, що було вам потрібно. Також радимо уточнювати цей нюанс у менеджерів і консультантів магазину.