Ключові показники ефективності роботи транспорту

Ключові показники ефективності роботи транспорту

09 Листопад 2020 Технічна команда СКТ “Глобус”

Ключовим питанням вибору найбільш оптимального варіанта перевезень є оцінка ефективності транспортного процесу. Вибір критерію ефективності залежить від конкретних умов перевезень і певної задачі. Існує досить багато варіантів, і, звичайно ж, багато що залежить від конкретних характеристик вашої діяльності.

Погляньте на наступний список з п’яти використовуваних показників ефективності автомобільних перевезень. Багато компаній використовують комбінацію показників, згаданих нижче, тому принаймні деякі з них стануть надійними вимірами ваших власних транспортних показників.

Своєчасне отримання

Якщо ви користуєтеся послугами перевізників, а не власним транспортним парком, цей показник буде мірою ефективності перевізника. Він розраховується шляхом ділення кількості відправлень конкретним перевізником, які були доставлені вчасно (за тиждень, місяць або інший період часу). Цей показник ділиться на кількість вантажів, які даний водій перевіз від імені вашої компанії.

Щоб вам було простіше, ми відзначимо показники звичайними літерами, де:

A – це кількість відправлень;

В – це кількість вантажів.

Отримуємо просте рівняння А / В.

Вартість перевезення автомобільним транспортом за одиницю

«Одиницею», що згадується в цьому показнику ефективності перевезення, може бути кілограм, літр, ящик, клітина або піддон. Цей показник розраховується шляхом ділення загальних витрат на автомобільне транспортування (за період) на кількість відвантажених одиниць.

Контроль палива на транспорті

Цей показник дуже важливий для обчислення ККД роботи транспорту. З впровадженням моніторингу автотранспорту та контролю палива, ви зможете проаналізувати такі показники:

Система моніторингу палива – це оптимальне рішення для контролю, обліку та оптимізації такого роду витрат.

Відсоток заповнення транспортного засобу

Цей критерій показує, наскільки правильно ви використовуєте вантажний простір вашого автомобіля. Ви можете розрахувати цей показник ефективності перевезення з точки зору ваги або простору для клітин / піддонів. Вам просто потрібно знати вагу або кількість одиниць, які ваші автомобілі можуть перевозити, а також вагу і кількість одиниць, що ви відправили в автопарк за певний період.

Своєчасна доставка

Складаючи половину найважливішого ключового показника ефективності, своєчасна доставка вимірює відсоток замовлень за певний період часу, що були доставлені клієнтам в той час, який ви обіцяли, або протягом узгодженого тимчасового вікна (в залежності від послуг, які ви узгодили зі своїми клієнтами).

П’ять простих рішень однієї проблеми

Список показників ефективності автомобільних перевезень довгий, і п’ять, які ми спробували вам докладно описати, призначені виключно для того, щоб ви змогли розрахувати ключові показники ефективності роботи транспорту на вашому підприємстві.

У підсумку вам необхідно визначити набір ключових показників ефективності автомобільного транспорту, який найбільш точно відповідає потребам вашої організації. Просто пам’ятайте, що не слід створювати занадто багато ключових показників для вашого набору ККД. Якщо ви будете глибоко занурюватися в дрібниці, пов’язані з вашими транспортними характеристиками, то забудете про головні моменти, коли вам дійсно знадобитися чітке уявлення щодо продуктивністі.