GPS-маяки

GPS-маяки для плавзасобів

30 Червень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

Ви є власником компанії, яка орендує швертботи і човни, або у вас є одне з цих плавзасобів, пришвартований в порту далеко від того місця, де ви живете? Якщо ви хочете завжди знати, що ваш човен в безпеці, вам слід купити GPS трекер.

Насправді човни, що знаходяться далеко від вашого прямого контролю, є легкою здобиччю для зловмисників. З іншого боку, можлива ситуація, коли ви орендували плавзасіб і не можете точно знати, чи пливуть вони в межах відстаней, узгоджених в договорі оренди.

GPS трекер є кращим рішенням, якщо вам потрібно дізнатися точне місце розташування плавзасобів (катерів, яхт, чартерних човнів). За допомогою цього пристрою ви можете контролювати свої плавзасоби в режимі реального часу в будь-який час дня і ночі. В кінцевому підсумку це дає можливість дистанційно заблокувати двигун човна при виявленні підозрілого руху.

Давайте детально розглянемо, як функції GPS трекера можуть допомогти вам захистити ваш човен.

GPS-локатор для катерів, яхт, чартерних човнів

Щоб підвищити безпеку та ефективність бізнесу з оренди човнів і скоротити витрати на управління, дуже важливо мати можливість перевіряти стан човнів в режимі реального часу, переглядати маршрути і відстані, пройдені плавзасобами кожен день або в певний час.

Система GPS-моніторингу незамінна в управлінні плавзасобів:

Точне положення плавзасобів в реальному часі

Завдяки функції поточного місця розташування GPS-трекера, будь-яке судно можна переглядати на карті в режимі реального часу. Крім того, ви можете отримати звіт про пройдену відстань і огляд усього дня. Функція моніторингу, що діє 24 години на добу, дозволяє перевірити точне положення кожного човна зі смартфона і планшета (через додаток) або з персонального комп’ютера.

Таким чином ви зможете:

GPS-локатор для катеров

GPS-трекер також дуже корисний в екстрених випадках. Якщо станеться збій двигуна або аварія на морі, GPS-локатор допоможе визначити точне місце розташування човна і дати правильні вказівки рятувальникам для прискорення рятувальних операцій.

Якщо ви помітили підозрілий рух яхти, ви можете зупинити двигун або активувати сигналізацію. Таким чином GPS-маяк допомагає захистити плавзасіб від крадіжки. Якщо ви віддалено помітили, що човен рухається, коли він повинен стояти на місці, ви можете активувати блокування двигуна або подати сигнал тривоги, щоб налякати злочинців. Мало того, локатор може виявляти перерізання тросів і буксирування човна і, отже, автономно блокувати запуск двигуна або активувати сирену. Ми радимо вам купити GPS трекер і встановити його в прихованому і важкодоступному місці.

Що робити, якщо у злодіїв є глушник?

Якщо зловмисники використовують глушник для заглушення сигналу GPS-передавача, ви не зможете визначити місце розташування, поки незаконний пристрій активний, але після його виключення GPS-локатор повторно відправить відомості про своє місцезнаходження.

Відображення переміщень і дотримання геозон

Використовуючи GPS-локатор, ви можете переглядати переміщення човнів в обраному вами часовому інтервалі.

Таким чином, при необхідності можна негайно перевірити маршрути і райони, до яких прибувають човни, і переконатися, що певні райони (скелі, заповідники і т. д.) незачеплені. Це потрібно для підвищення безпеки і щоб уникнути можливих штрафів.

Ви можете дуже просто визначити прямо на карті Google різні зони, з яких човни не повинні виходити, або різні області, куди вони не повинні заходити. Після визначення конкретних областей система автоматично генерує повідомлення (електронною поштою / через SMS / онлайн) всякий раз, коли плавзасіб входить / покидає ці зони.

купить GPS трекер

Завдяки GPS-трекеру ви можете перевірити, чи дотримується клієнт умови договору оренди та обмежень, встановлених владою. Ви можете віддалено перевірити, чи плавають клієнти плавзасобу, в водах, дозволених для цього типу водного транспорту, і чи дотримуються вони навігаційних обмежень, встановлених владою. Ви також можете перевірити, чи не використовують вони човен понад термін, обумовлений в договорі оренди, і, можливо, розрахувати надбавку або застосувати штраф, якщо узгоджені умови не були дотримані.

Режими роботи GPS-локатора для водної техніки

GPS-маяки можуть працювати в різних режимах. Якщо пристрій використовується як протиугінний, найкраще вибрати режим “охорони”. Поки плавзасіб залишається на одному місці, передавач активізується раз на добу, щоб відправити координати власнику. Коли починається його переміщення, пристрій посилає два повідомлення – одне про початок руху, друге з координатами. Надалі він слідує командам, які отримує по SMS. Якщо власник протягом п’яти хвилин не відреагує на повідомлення, пристрій знову «засинає». Але зазвичай після отримання повідомлення про початок руху власник дистанційно має змогу встановити режим пошуку. В цьому режимі GPS-локатор відправляє повідомлення з координатами на сервіс моніторингу і на телефон власника кожні 15 хвилин.

Критерії вибору GPS-маяка для плавзасобів

Принципово важливою характеристикою охоронно-пошукової системи GPS для будь-яких видів водної техніки (яхти, катери, човни, гідроцикли) є герметичний, абсолютно водонепроникний корпус.

Важлива також можливість прихованої установки. Злочинці не повинні виявити обладнання відразу після викрадення, інакше відразу ж викинуть його за борт. Цього можна уникнути, якщо трекер:

Яхта, катер і навіть звичайний моторний човен – це дорога покупка і приваблива здобич для злочинців. Особливо часто “жертвою” викрадачів стають плавзасоби з підвісним мотором. Тому краще подбати про захист водної техніки завчасно. Завдяки системі віддаленого моніторингу ви практично завжди будете знати, чи знаходяться човни, пришвартовані на кілька днів на відкритому повітрі, в безпеці.