GPS treker – 2 варианта применения

GPS-трекер – 2 варіанти застосування

09 Лютий 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

Для початку давайте розберімо поняття про GPS трекер. GPS трекер являє собою пристрій, який допомагає відстежувати транспортні засоби. Трекер дозволяє не тільки швидко знайти Ваш автомобіль, але і дізнатися при якій швидкості рухається цей автомобіль і, звичайно ж, в якому напрямку.

Для чого потрібен GPS трекінг?

GPS трекінг автомобіля – це річ дуже зручна і найважливіше – корисна.Наприклад, в разі викрадення вашої машини, ця система допоможе швидко її знайти. Якщо ж ви є власником цілого автопарку, наприклад, служба таксі, вантажоперевезення або подібні речі, така система допоможе вам не тільки дізнаватися інформацію про ваші автомобілі, але і найголовніше знати, якщо хтось зі співробітників здійснює неправомірні дії, такі як: витрата палива не за призначенням, накручування одометра, а також не враховані поїздки. Все це в результаті приносить шкоду вашому бізнесу.

GPS трекинг

Як влаштований автономний GPS трекер?

Кожна модель трекера складається з приймача і передавача. Приймач залежить від глобальної супутникової системи GPS, приймаючи сигнал від супутника, він визначає точні координати об’єкта, на який він встановлений. Завдяки тому, що система GPS безкоштовна і працює в принципі без інтернету, це дає можливість відстежувати автомобіль, практично, в будь-якій точці, де б він не знаходився.

Властивості GPS трекера

Кожен GPS трекер підключається до борт мережі автомобіля і працює на постійній основі, що дозволяє передавати його місцеположення. Звичайно ж, автономний gps трекер має спеціальний акумулятор, який розрахований на довготривалу роботу.

Більш того до автономного gps трекера є можливість підключати чималу кількість цифрових датчиків, наприклад датчики температури та ідентифікатори водіїв.Ще одна корисна властивість GPS трекера полягає в дистанційному блокуванні двигуна. Для легкових машин застосовуються більш прості GPS трекери, в той час, як для вантажних машин і спецтехніки більш складні – з зовнішніми антенами.

Трекінг автотранспорту за допомогою GPS маяка

GPS маяк є пристроєм, який не має ніяких зовнішніх підключень і проводів. Єдиним джерелом живлення служить його внутрішня батарея, яка забезпечує роботу протягом 1-3 років. Головна відмінність  gps маяка від автономного gps трекера полягає в тому, що він працює не постійно. За допомогою цього, його в принципі, неможливо виявити сканером в машині, через те, що сканер бачить лише ті пристрої, які працюють постійно. В

наслідок того, що маяк не має проводів, його неможливо знайти і таким способом, що є вкрай важливим для охоронних додатків. Завдяки тому, що в GPS маяку не передбачено ніяких сполучних проводів, його можна заховати куди завгодно в машині. Також при розробці пристрою була придумана можливість визначати координати з базових станцій стільникового зв’язку при спробі придушення GPS маяка. Не дивлячись на те, що місце розташування трохи погіршується, знайти машину все-таки можна.

Як вмонтувати GPS трекер?

Звичайно ж, для підключення gps-трекера найкраще скористатися послугами спеціалістів. Прості й автономні моделі трекерів встановити зовсім не складно, тому можна впоратися без сторонньої допомоги. Зазвичай для встановлення використовують найпростішу клейку стрічку, на яку і кріпиться трекер. Також можна скористатися шурупами або саморізами, такий спосіб буде  надійнішим.

Свойства GPS трекера

GPS трекер з проводами встановлюються не так просто. Спочатку потрібно з’єднати чотири дроти з панеллю управління. Серед цих чотирьох проводів знаходиться провід так званого тривожного виходу. Це значить, що тривожний кабель необхідно приєднати за наступним принципом: чорний провід до мінуса, а червоний – до плюса. Але щоб користуватися системою, недостатньою її просто встановити, звичайно ж потрібна активація.

Як все правильно зробити прописано в інструкції. Але найчастіше найпопулярнішим способом є: відправити SMS з текстом який написаний в інструкції. Все,  на цьому етапі встановлення завершено. Можете приступати до успішного використання.

GPS прослуховування

Також за допомогою автономного GPS трекера можна організувати прослуховування автомобіля при необхідності. Реалізується це шляхом підключення до трекера мікрофона. Проблема полягає в тому, що GPS трекер з прослуховуванням – це вже засіб спостереження. І для застосування такої функції потрібна згода на обробку персональних даних. Тому з прослуховуванням варто бути обережним і застосовувати його тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Наприклад, якщо Ви власник транспортного парку таксі, запис звуку в автомобілі потрібен для того, щоб контролювати роботу і безпеку співробітників, в деяких випадках це може навіть врятувати їм життя. Тому в таких випадках важливо переконатися в тому, що в салоні не відбувається нічого незвичайного і хвилюватися не варто. Якщо ж щось йде не за планом, то прослуховування дозволить негайно реагувати на ситуацію.

Ну що ж, ознайомившись з інформацією по GPS трекерах, ви вже зрозумієте як важливий трекінг автотранспорту в сучасному світі. Для того, щоб уберегти свій автомобіль від викрадення та інших проблем достатньо встановити невеликий за розміром трекер, який забезпечить ваш спокій і відсутність страху за ваш автомобіль. Рішення за вами!