мониторинг автотранспорта

Як знайти GPS в машині?

03 Червень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

GPS-трекер може бути дуже корисним пристроєм – він допомагає контролювати автопарк компанії, дає можливість захистити приватний автомобіль від крадіжки, а також значно збільшити шанси на повернення при крадіжці. Але, на жаль, у використання GPS-контролерів є і зворотна сторона. Кожного з нас можна відстежити без згоди та відома – досить помістити маячок під машину, і за місцем розташування вашого авто може початися стеження в реальному часі. Нижче ми постараємося пояснити, як визначити факт відстеження і знайти GPS в машині?

Як працюють GPS-трекери?

Сучасні пристрої для прийому-передачі даних можна розділити на два основних типи:

gps мониторинг

Перший дозволяє отримати доступ до сучасному стану в будь-який час. Другий передбачає запис робочого процесу у вбудовану пам’ять, і повинен бути підключений до комп’ютера, щоб зчитувати з нього пройдений маршрут. Пристрої, які надсилають звіти в реальному часі, зазвичай оснащені SIM-картою, використовуваної для передачі даних. Жива звітність дуже корисна, але вона також сприяє виявленню маячка.

Хоча установка більшості сучасних GPS-трекерів на автомобіль – дуже простий процес, пошук прихованих GPS-контролерів рідко буває простим. З огляду на принцип роботи таких пристроїв, на машині є кілька місць, які варто оглянути, якщо ви підозрюєте, що хтось відстежує ваше місцезнаходження.

Де може бути захований GPS-маячок в автомобілі?

GPS-трекери – це невеликі пристрої, які теоретично можна заховати де завгодно всередині та зовні машини. Однак на практиці виявляється, що пристрої стеження розміщують в декількох певних місцях. І це залежить в основному від типу кузова, доступу до автомобіля, звичок водія і доступу до джерела живлення.

gps трекер для авто

У деяких трекерів є власний акумулятор, тому вони можуть працювати незалежно, але час роботи обмежений і відносно короткий. Щоб продовжити термін служби пристрою, він повинен бути оснащений акумулятором більшої ємності або підключений до мережі в автомобілі. Збільшення розміру трекера шляхом додавання ємних батарей або за необхідності підключення до джерела живлення – ще один фактор, що обмежує кількість місць, де можна заховати GPS-маячок.

Огляньте зовнішній вигляд

Найбільш вірогідним місцем для приховування трекера є бампер. Щоб заглянути за нього, використовуйте дзеркало і ліхтарик.

Якщо ви не знайшли нічого за обома бамперами, огляньте колеса і ходову частину машини. Нарешті, відкрийте капот і уважно огляньте весь підкапотний простір. Вашу увагу повинні привернути будь-які проводи, підключені до акумуляторної батареї, оскільки вони можуть вести до GPS-маячка.

Огляньте інтер’єр

Найпростіше знайти GPS-трекер для авто, який підключений безпосередньо до порту даних OBD ​​за панеллю приладів або до розетки прикурювача на 12 В. Пристрій стеження, найімовірніше, буде помітно з кабіни. В цьому випадку не буде потрібно ніяких спеціальних способів огляду. Якщо ж в цих місцях ви нічого не знайдете, огляньте решту салону. Є шанси, що GPS-контролер захований в відсіках для зберігання речей, на приладовій панелі, під сидіннями та під запасним колесом транспортного засобу.

Використання детектора прослушки для виявлення GPS в автомобілі

gps маячок

Детектори прослушки можуть бути корисні при виявленні трекерів, але слід пам’ятати про деякі умови. Детектор повинен мати високу швидкість розгортки і високу чутливість. Крім того, пристрій виявлення повинен охоплювати діапазон частот, типовий для трекерів. Також слід пам’ятати, що детектори прослушки виявляють радіопередачу, тобто активний стан локаторів (відправка звітів, вхід в мережу, “пошук зони покриття”) і зовсім марні проти пристроїв, які зберігають дані самостійно.

Коли звертатися за професійною допомогою?

Якщо ви нічого не знайшли, але як і раніше залишаються підозри, краще звернутися до професійного автомеханіка, якому ви довіряєте.

Механік проведе детальний фізичний огляд. Після професійної перевірки ви можете на 99% бути впевнені в тому, що на вашій машині не встановлений трекер.

Як бачите, сучасні пристрої стеження нелегко виявити. Причина тому – складний спосіб роботи GPS-трекерів, можливість використання пристроїв, що не передають звіти. Саме виявлення вимагає використання професійного обладнання, і навіть це не гарантує “чистоту” автомобіля, тому рекомендуємо скористатися допомогою фахівців.