Бульдозер Т-130: моніторинг GPS та контроль палива на транспорті

02 Березень 2021

Чому варто використовувати трекери та які переваги вони можуть принести на будівельному майданчику? Як поліпшити контроль палива на транспорті?

Сучасні землерийні роботи потребують суперечливого балансу. Вони мають поєднувати грубу силу, щоб максимізувати продуктивність, з точністю керування, щоб мінімізувати витрати на непотрібне видалення ґрунту. Елемент грубої сили легко реалізувати за допомогою будь-якого важкого обладнання з великим ковшем або відвалом, які приводяться в дію дизельними двигунами високої потужності та керуються такими ж потужними гідравлічними системами. А ось із тонкими роботами допоможе система GPS, яка забезпечує відмінну точність видалення і розміщення грунту. Перший пункт гарантує, що робота буде виконана швидко й ефективно, другий — що все пройде згідно з планом, без зайвих рухів або непотрібних зусиль.

Де і коли використовувати GPS-моніторинг?

На додаток до моніторингу та керування роботою однієї машини, власник автопарку може використовувати GPS, аби забезпечити цілісний підхід до управління всім майданчиком. Наприклад, якщо встановити додаток на телефон або комп’ютер, то можна досягти максимальної ефективності роботи, відстежуючи переміщення техніки.

Можливості сучасних GPS-додатків охоплюють:

Наприкінці робочого дня можна завантажувати файли Word або Excel з можливістю форматування в 1С, щоб розрахувати щоденний обсяг земляних робіт. Ці вихідні дані можна порівняти з даними про використання транспортних засобів, і зіставити фактичну активність з галузевими нормами або очікуваною продуктивністю. Як тільки ця інформація стане доступною, оператор може спрогнозувати терміни завершення робіт, щоб гарантувати виконання проєкту відповідно до графіка.

GPS-моніторинг і безпека

GPS-мониторинг и безопасность

Розмір будівельної та важкої техніки відповідає їх високій вартості. За допомогою GPS-трекерів можна просто та доступно захистити ваші найдорожчі активи. Такі прилади прості у використанні та установці, керуються за допомогою мобільних додатків для комп’ютера або смартфона. Ви легко зможете відстежувати місцеперебування транспорту, контролювати витрату палива і т.д. Також ви будете отримувати сповіщення та звіти про рух, активність техніки, геозони робіт і багато іншого. Ще один плюс — трекери працюють не тільки в межах міста, а й у віддалених районах.

GPS-моніторинг не просто дає вам душевний спокій. Це також підвищує ефективність бізнесу. Ось деякі приклади використання трекерів з бульдозером Т-130 і не тільки:

Програмне забезпечення взаємодіє з моделлю через датчики, прикріплені до робочої частини машини (край бульдозерного відвалу, зуби ковша екскаватора і т.д.). Ці датчики безперервно реєструють рух обладнання, використовуючи систему визначення місцеперебування. Вони ж передають свою поточну позицію назад через систему до органів керування.

Які ще переваги має GPS-моніторинг?

Використовуючи передові системи, можна підвищити продуктивність автопарку більш ніж на 50% (у порівнянні з суто ручними операціями). Це відбувається опосередковано, шляхом відсутності необхідності виконувати доопрацювання на об’єкті. Наприклад, керуючись функцією траєкторії пересувань, оператор бульдозера може з першого разу правильно вирити яму або траншею. Як наслідок, ґрунтові відходи зводяться до мінімуму. GPS не обов’язково збільшує кількість продуктивних годин на день, але робить кожну годину роботи машини більш ефективною. Це знижує витрати на робочу силу, одночасно вирішуючи проблему нестачі рук. Вона часто виникає в умовах економіки, що швидко розвивається та має великий обсяг будівельних робіт. GPS може допомогти з точністю наведення та керуванням руху обладнання по об’єкту. Це підвищує безпеку робочих зон, допомагає уникнути місць розташування інженерних мереж, зберегти фундамент існуючих конструкцій і підтримувати постійний потік руху техніки.

Контроль палива на транспорті

Паливна ефективність має вирішальну вагу при оцінюванні важкого обладнання, такого як бульдозери, колісні навантажувачі та екскаватори. Незалежно від того, чи контролюєте ви споживання палива щоденно, щомісячно або щорічно, це грає важливу роль в успіху робочих операцій і може вплинути на прибутковість.

контроль топлива на бульдозерах

Які методи можуть допомогти зменшити витрату палива на бульдозерах?

Розрахувати витрату палива. Можна використовувати готову формулу для прогнозування витрат на паливо. Один із варіантів розрахунку: помножити рівень споживання конкретної машини на ціну за галон. Хоча результат є загальною витратою палива, дуже важливо розуміти, що норми мають тенденцію змінюватися. Рівень витрат палива також залежить від таких факторів, як навантаження, конструкція бульдозера, розмір двигуна, умови навколишнього середовища та звички оператора.

Задати норми для операторів. Робітники безпосередньо впливають на паливну економічність бульдозера. Може знадобитися роз’яснити їм роль, яку споживання палива грає в їх загальному прибутку та витратах. Звісно, операторам слід уникати тривалого холостого ходу, перевищення швидкості, агресивного прискорення і надмірного руху техніки. Врахування таких аспектів, як джерело матеріалів і розвантаження робочого місця, також може допомогти скоротити витрату палива і час у дорозі. Операторам може знадобитися функція автоматичного відключення техніки, щоб знизити витрати дизпалива в неробочий час.

Використовувати моделі з економічною конструкцією. Ефективний спосіб — знайти бульдозер із вбудованою системою економії палива. Наприклад, такі функції, як вдосконалена трансмісія, системи оптимізації потужності, автоматичні функції холостого ходу та гідравлічні системи, сприятимуть мінімальній витраті палива.

Використовувати сучасні технології. Деякі виробники оснащують важке обладнання бортовим комп’ютером для поліпшення моніторингу. Наприклад, бульдозер Т-130 сумісний із програмою GPS, яка відстежує робочі дані та підвищує ефективність використання палива.

Додатково до GPS-терміналу можна встановити датчик рівня палива, і підключити їх один до одного. Встановлюється він прямо в центр бака і перед початком використання потребує калібрування. Чому ж його все-таки варто використовувати?

GPS-терминал

Такий прилад має розширені можливості з контролю палива на транспорті:

Датчики та трекери — надмірність чи необхідність?

Щоб залишатися конкурентоспроможними на сьогоднішньому ринку, власники важкої техніки потребують більш суворого контролю та нагляду за обладнанням. Необхідно гарантувати, що кожна машина використовується з максимальною віддачею. І хоча GPS-моніторинг не може творити дива, він робить можливою стратегію випереджального управління проєктами, яка знижує експлуатаційні витрати, втрати часу та фізичні ризики.

scroll-btn