Чи враховує GPS трекер висоту?

28 Жовтень 2020 Технічна команда СКТ “Глобус”

Часто у водіїв виникають питання з приводу gps трекера автомобіля. Машиністи скаржаться на похибки GPS трекера: розбіжність між параметрами пробігу по одометру і по системі навігації. Секрет криється в тому, що машина рухається не тільки по рівній дорозі, але й по спусках і підйомах – звідси і різниця в показниках. Давайте докладніше розберемо це питання, щоб зрозуміти яка цифра правильна, а яка ні.

Як працює облік висоти

Ми вирішили позначити певні параметри і показники буквами, щоб інформація сприймалася легше:

Зазвичай, перед нерівностями на дорозі стоять спеціальні дорожні знаки, на яких найчастіше вказана цифра 12. Тобто, на найближчі 100 метрів дорога зміниться на 12 відсотків, і не важливо спуск це або підйом.

Простіше кажучи, якщо ви їдете по дорозі з таким знаком, на 100 метрів автомобіль підніметься на 12 метрів. Повернувшись до цифр, ми отримуємо такі показники:

AB – 100 метрів;

BC – 12 метрів.

Використовуючи теорему Піфагора, ми отримуємо 100,7174. На шляху, який ви проїхали, різниця між показниками буде всього в 71,74 см.

Підсумовуючи вищесказане, можна сказати що GPS-трекер звичайно фіксує висоту, але з певними похибками при визначенні пробігу. Але навіть незважаючи на підйоми і спуски, різниця виявляється мізерно малою і незначною.

Якщо купити gps трекер в категорії не найдешевших пристроїв, точність буде стабільно триматися на позначці 99%. Варто пам’ятати, що проблеми в роботі gps трекера можуть виникати з причин стороннього втручання. Бувають ситуації, коли водії від’єднують або “глушать” сигнали.