Що таке тахограф і як ним користуватися?

01 Листопад 2021

Тахограф — пристрій, який реєструє всі дії при водінні конкретного транспортного засобу, включаючи час водіння, швидкість і відстань. Його призначення — забезпечити дотримання всіма водіями та роботодавцями законів про години роботи. Якщо вантажний автомобіль, яким ви керуєте, підпадає під правила ЄС, ви повинні використовувати тахограф. Згідно з українським законодавством, з метою безпеки, тахографами мають бути обладнані транспортні засоби масою понад 3,5 тонни і автобуси з числом пасажирських місць понад 8. Якщо на автомобіль поширюються відповідні правила і на ньому не встановлено тахограф, вам може загрожувати штраф.

Правила ЄС, прийняті в березні 2016 року, заклали основу для впровадження «розумного тахографа» наступного покоління. Нові пристрої мають знизити адміністративне навантаження на транспортну галузь (включаючи вантажні та легкові автомобілі) та усунути найбільш серйозні форми фальсифікації та правопорушення. Автомобілі, які було вперше зареєстровано 15 червня 2019 року або пізніше, тепер можуть бути оснащені новим інтелектуальним тахографом із можливістю GPS моніторингу транспорту.

Які бувають тахографи?

Є два типи тахографів: цифрові та аналогові. Для запису інформації на аналоговий тахограф стилус вирізає сліди на діаграмному диску з трьома окремими шкалами, які позначають швидкість, пройдену відстань і дії водія. Внутрішня частина тахографа (центральне поле) записує дані водія, показання одометра, дату і місце початку та закінчення реєстраційного листа, реєстраційні номери керованих транспортних засобів і час будь-яких змін транспортного засобу.

Какие бывают тахографы

Цифрові тахографи зберігають дані про водія і транспортний засіб у власній пам’яті, а також окремо на індивідуальній смарт-карті кожного водія. Транспортним підприємствам необхідно періодично вивантажувати дані, що зберігаються в тахографі, кожні 90 днів або кожні 28 днів з карток водія, щоб аналізувати інформацію та перевіряти відповідність законодавству. Обсягу карти пам’яті водія та карти підприємства вистачає на 28 і 90 днів роботи, після чого інформація починає перезаписуватися заново. Нове покоління цифрових тахографів, як правило, містить функцію моніторингу автотранспорту.

GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор
GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор

Нове покоління тахографів з GPS моніторингом транспорту

В інтелектуальні тахографи впроваджена система GPS моніторингу автотранспорту для визначення місцезнаходження та відстеження транспортного засобу, можливості віддаленого контролю. Для багатьох операторів можливість бачити, що робить водій у реальному часі, буде величезним плюсом.

Інтелектуальний тахограф автоматично запише місцезнаходження автомобіля за допомогою GPS в наступних точках:

В даний час цифровий тахограф записує тільки код країни, наприклад «UA». Це те, що вимагає ручного запису від водія. Нова система GPS моніторингу транспорту автоматично запише точне місцезнаходження і, таким чином, піде навіть далі, ніж старе ручне введення на діаграму тахографа. Більше ніяких проблем із пошуком автомобіля — тепер його точне місцезнаходження буде відомо з точністю до кількох метрів. Це значно заощадить час для придорожніх правоохоронних органів, які намагаються визначити, чи точні дані тахографа.

Нормативи робочого часу

Цифровой тахограф

Максимальний щоденний час водіння становить 8 годин, а в нічну зміну він скорочується на одну годину. Тижневий ліміт становить 40 годин з 00:00 понеділка до 23:59 п’ятниці. Після 4 годин безперервного водіння у водія повинна бути перерва не менше 45 хвилин. Її можна розділити на більш короткі перерви протягом 4 годин, але не менше 15 хвилин кожна. Під час перерв тахограф повинен бути переведений у режим спокою, і в цей час водій не повинен виконувати будь-яку іншу роботу. Водії повинні відпочивати мінімум 10 годин поспіль протягом 24 годин або 45 годин поспіль протягом тижня. Цей час не слід витрачати на інші завдання від роботодавця.

Цифровий тахограф для моніторингу автотранспорту

Якщо на цифровий тахограф минулого покоління встановити GPS модуль, то з його допомогою можна буде відстежувати маршрут транспорту, його місцезнаходження, заправки, швидкість і витрату палива. Можна навіть встановити додаткові функції, наприклад, мікрофон, гучний зв’язок або тривожну кнопку.
Технічно, до такого тахографа можна підключити будь-який GPS функціонал. Насправді через особливості конструкції, до приладу можна додати обмежену кількість датчиків. Точність даних при використанні тахографа для моніторингу автотранспорту не знижується. Встановлення GPS на тахографі — це непоганий спосіб зекономити. Однак не варто забувати: якщо тахограф зламається, то водій залишиться і без трекера також, можливо, прямо посеред маршруту.