Що таке тарування?

11 Грудень 2020 Технічна команда СКТ “Глобус”

Коли автомобіль потребує автосервісу, послуги з тарування виконує механік. Спеціаліст перевірить двигун, регулювання кутів установки коліс та інші частини автомобіля, щоб переконатися, що в ньому безпечно їздити по дорозі. Якщо проблем немає, його можна випустити за чотири години або менше. Для коректного використання показань встановлюється датчики палива, необхідні для виконання тарування бака. Ця процедура необхідна для отримання параметрів відповідності рівня пального в баку об’ємом цього палива.

Варто зазначити, що даний процес досить складний і вимагає ретельності, навичок і спеціального устаткування.

Чому тарування таке важливе?

Як ми вже знаємо, таруання визначає точність і якість вимірювань, записаних з використанням обладнання. Згодом з’являється тенденція дрейфу результатів і точності при використанні певних технологій або при вимірюванні певних параметрів, таких як температура і вологість. Щоб бути впевненим у вимірюваних результатах, необхідно постійно проводити тарування обладнання на протязі всього терміну його служби для надійних, точних і повторюваних вимірювань.

Мета процедури – мінімізувати будь-яку невизначеність вимірювання шляхом забезпечення точності випробувального устаткування. Тарування дозволяє кількісно визначати і контролювати помилки або невизначеності в процесах вимірювання до прийнятного рівня.

Як відбувається процес тарування?

Така процедура вимагає періодичних повторень, тому обладнання повинне бути якісним, вибухобезпечним і зносостійким. Крім того, варто враховувати зміну пори року, так як свідчення датчика можуть відрізнятися в залежності від типу горючих матеріалів, наявності пилу і бруду в баку і т.д. Навіть незважаючи на якість і точність показників контролю палива gps моніторингу, датчики потрібно періодично перевіряти.

Процес тарування топливного бака відбувається відразу ж після установки датчика палива до терміналу супутника. В цілому, для початку тарування включає в себе близько п’ятнадцяти проток пального вручну. Як би ця процедура не була корисна, на одне авто йде до 5 годин роботи, в залежності від рівня продуктивності і можливості безпроблемного протоки.

Як скорочується час тарування?

Щоб не витрачати по 5 годин на процедуру, варто дотримуватися певного плану:

  1. Установка ДРП(датчика рівня палива) і підключення до станції
  2. Установка даних про кількість проток і обсязі основного бака.
  3. Дозації палива завдяки станції.
  4. Збір даних і відправка диспетчеру контролю палива gps моніторинга.
  5. Установка кабелів між терміналом і ДРП.
  6. Створення таблиці тарування для потрібного датчика.

Дана технологія дій вважається більш сучасною і оптимізованою завдяки системі моніторингу. Власник авто може не хвилюватися про помилки “людського фактора” і якість виконаної роботи.

Щоб бути впевненим у вимірюваних результатах, необхідно постійно проводити тарування обладнання на протязі всього терміну його служби для надійних, точних і повторюваних вимірювань.