Что такое телематика

Що таке телематика? Детальний гід для IoT, GPS і бізнесу

26 Січень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

Далеко не кожен з нас не те, що використовує в повсякденному житті цей термін, навіть не розуміє що це таке, попри те, що її сліди є практично всюди. Підійшовши до цього терміну з точки зору лінгвістики, це злиття двох слів: “телекомунікації” і “інформатика”. Розглядати її можна на прикладах багатьох її ж розділів, таких як транспортна телематика, і навіть освітня телематика (мова йде про дистанційне навчання, яке зараз як ніколи популярне у зв’язку з пандемією).

Сьогодні ми ознайомимось з цим поняттям більш детально на прикладі власне транспортної телематики з допомогою GPS моніторингу.

Що таке телематика і для чого вона потрібна?

Так що ж таке телематика? Це область інформатики, яка охоплює сферу телекомунікацій. На прикладі взаємодії з транспортними засобами, це система дистанційного моніторингу стану автомобіля, його відстежування і навіть контролю.

З великим приходом сили, росте відповідно і відповідальність. Результати еволюції людства і технологій ніяк не обходяться без систематизації та програмного забезпечення для їх контролю, яке допомагає їм оптимізувати всі можливі процеси. Перші автомобілі, або інші транспортні засоби були винайдені ще дуже давно, і вони однозначно відрізняються від сучасних зразків. Інженери кожен рік допрацьовують систему безпеки автомобіля, передбачають всі можливі проблеми, які можуть виникнути при експлуатації, і все це на основі телематичної системи з допомогою GPS моніторингу.

Телематична система — це ПЗ, яке синхронізує дані з автомобільних датчиків, трекерів і інших мобільних пристроїв, і показує їх на екрані комп’ютера або ж смартфону, використовуючи спеціальні додатки. Телематична система надає можливість накопичувати та зберігати інформацію, відправляти команди автомобілю, створювати звіти й генерувати сповіщення.

GPS трекінг і як він працює

Основний інструмент GPS моніторингу — це GPS трекер, мобільний пристрій, який передає місцеперебування людей, транспортних засобів і різноманітного обладнання на телематичну платформу.

GPS трекинг и как он работает

GPS трекер в більшості випадків визначає локацію об’єкта, використовуючи сигнал супутника. Так само автомобільні та персональні трекери можуть використовувати дані стільникових вишок, а різні додатки для смартфонів можуть відстежувати локацію від точок доступу до Wi-Fi та Bluetooth. Все залежить від умов і зовнішніх факторів, наприклад на підземних паркуваннях або всередині торгових центрів зв’язок може обірватись, і тут передбачається така альтернатива як доступ до Wi-Fi та Bluetooth.

Перераховані вище технології застосовуються для контролю власності (в особистих цілях таких як відстежування валіз при перельотах, відстежування гаджетів і близьких людей), моніторингу автотранспорту й інших зовсім різних об’єктів (вантаж, контейнери).

GPS займає дуже важливу роль при подорожах і в повсякденному житті.Більш того, коли мова йде про бізнес, про контроль за ним і за працівниками, ця технологія просто необхідна.

Переваги підключення до телематичної платформи ГЛОБУС:

Ви можете переглянути політику ведення справ прямо зараз, спростіть життя собі та своїм підопічним. Систематизація і впевнений контроль ніколи не будуть зайвими. Якщо ви вже читаєте цю статтю, то ви вже близько до цілі. Не встигнете й оком моргнути, як відіб’єте витрачені вами гроші на купівлю обладнання за лічені тижні або навіть дні.

Детальніше про GPS моніторинг на прикладі транспортної телематики

Телематична платформа надає доступ до інформації та всіх відомостей про транспортні засоби. Отримуючи дані про місцеперебування транспортного засобу вона дає можливість отримувати різні сповіщення і користуватись наступними опціями, які можуть допомогти:

Телематична платформа може показувати інформацію в вигляді віджетів, сповіщень і автоматичних звітів. Це і є мобільна телематика, коли мобільні пристрої використовуються для GPS моніторингу замість Iot-обладнання і трекерів.

Мобільна телематика. Мобільні пристрої в GPS трекінгу

Мобільні пристрої звичайно ж не варто порівнювати з повноцінними GPS трекерами, оскільки вони не можуть підключатись напряму до автомобільних датчиків. Але використовуючи сучасні гаджети, ви можете користуватися такими вбудованими сенсорами мобільних пристроїв, як, наприклад GPS приймач, датчик наближення, датчик освітлення, акселерометр, сканер відбитків пальців, гіроскоп і магнітний датчик.

Мобильная телематика

Дивлячись на розвиток технологій на сьогодні ми можемо носити в кишені всі потрібні нам пристрої, які поміщаються в одному флаконі. Сучасні флагмани зараз повноцінно справляються з функціями повноцінного фотоапарата, GPS навігатору і навіть комп’ютера!

Водночас ринок додатків для смартфонів теж процвітає і додатки для GPS трекінгу постійно розширюють спектр можливостей програми.

Опираючись на дані, отримані з вищеперерахованих мобільних вбудованих сенсорів, телематичне ПЗ визначає підвищення швидкості для контролю водіння.

Дистанційний моніторинг автотранспорту

Як ви вже, мабуть, встигли зрозуміти, між GPS трекінгом і моніторингом є різниця. GPS трекінг повідомляє вам де знаходиться той чи інший об’єкт (в нашому випадку транспортний засіб), а моніторинг — в якому він стані.

Моніторинг автотранспорту надає можливість детально побачити і ознайомитись з кожним процесом, де і як довго використовувався механізм, і навіть віддалено керувати деякими механізмами.

Крім усунення проблем, які раніше могли б виникнути, GPS моніторинг може не тільки допомогти вам зекономити на витратах пального і технічному обслуговуванні транспортних засобів, але і скоротити кількість можливих аварій. Це зробить транспортування вашої продукції більш безпечним, що позитивно повпливає на репутацію вашої компанії.

Ви можете більш детально ознайомитися з нашим обладнанням і принципом його роботи тут.

Переваги GPS моніторингу

Не дивлячись на недовіру від лиця консервативних потенційних клієнтів, представників так званої “старої школи”, важко виділити якісь недоліки у СКТ “ГЛОБУС”.

Високу ціну звичайно важко назвати недоліком, але все ж це поняття досить відносне, все залежить від масштабів вашого підприємства. Вибір залишається все ж за вами, ви самі повинні вирішити чи потребує ваша компанія більш точних даних у звітах та економії на обслуговуванні вашого автопарку.

Ставши користувачем СКТ “ГЛОБУС” і власником нашого обладнання ви зможете:

  1. Скоротити витрати на паливо і техобслуговування ТЗ у вашому автопарку.
  2. Захистити ТЗ, вантажі та будь-які інші об’єкти
  3. Скоротити понаднормову роботу
  4. Підвищити ефективність бізнесу і позитивно вплинути на репутацію вашого бренду.
  5. Отримувати детальну інформацію за кожним пройденим маршрутом.

Конфіденційність даних при користуванні GPS моніторингом

Також не варто переживати про конфіденційність вашої інформації, ми живемо в цивілізованому світі, де використання яких-небудь особистих даних не викликає підозри (при реєстрації в різних додатках, додаванні банківських карт).

Компанія при будь-яких умовах гарантує конфіденційність ваших даних і закон завжди буде залишатись на вашій стороні.

Ми компанія, яка переживає за свою репутацію і цінує вірність наших клієнтів вже багато років.