GPS мониторинг

GPS моніторинг транспорту і контроль температури

09 Квітень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

Контроль температури в рефрижераторі — одна з багатьох корисних функцій систем GPS для моніторингу транспорту. У яких випадках необхідний контроль температури?

  1. Для перевезення товарів, які повинні зберігатися при низьких температурах, наприклад, продуктів харчування: заморожених фруктів та овочів, м’яса і ковбас та ін.;
  2. Для перевезення фармацевтичних препаратів, біологічних матеріалів, препаратів на основі крові, та деяких ліків.

Тобто на кону може бути не просто зіпсоване молоко, але і збереження донорських органів. Компанії повинні мати відповідні фургони-рефрижератори, які забезпечують необхідну температуру у вантажному відсіку під час перевезення. Дуже важливо постійно контролювати в реальному часі, чи знаходиться температура у потрібному діапазоні.

Види датчиків системи GPS моніторингу транспорту

На допомогу приходить GPS моніторинг транспорту, а також додатковий (або вбудований) модуль для контролю температури. В автомобільному холодильнику є GPS-реєстратор, до якого можна підключити безліч додаткових датчиків. У нашому випадку це датчик температури, який встановлюється у вантажному відсіку. У професійних системах до відеореєстратора можна підключити декілька додаткових датчиків:

Контроль температуры в рефрижераторе

Один тільки GPS-реєстратор дає доступ до основної інформації про транспортний засіб, його географічне положення, пройдений маршрут і поточну швидкість.

Види термодатчиків

Термодатчики бувають аналогові, цифрові та бездротові. Аналогові вже майже не застосовуються в GPS моніторингу транспорту, тому що мають велику похибку та чутливість до перешкод від електрообладнання і зменшення поширеності сигналу. До GPS трекера можна підключити тільки один дротовий датчик, а бездротових — до 4. Це дозволить отримувати дані про температуру в різних частинах вантажного відсіку.

Бездротові датчики насправді теж цифрові, але не потребують зовнішнього живлення та з’єднувального кабелю. Всередині їх корпусу знаходиться батарейка, яка дозволяє датчику пропрацювати кілька років. Однак при сильних мінусових температурах термін служби будь-якої батарейки зменшується. Важлива особливість бездротового термодатчика: відсутність необхідності у з’єднувальному кабелі. Таким чином, термодатчик можна розмістити де завгодно, не думаючи про дроти.

Як працює моніторинг температури GPS?

Показання температури, отримані від датчика, відправляються на реєстратор GPS, а потім проходять через сервер мережі GSM, де вони обробляються в режимі онлайн та архівуються. Дані GPS моніторингу транспорту доступні 24 години на добу, 7 днів на тиждень з будь-якої точки світу. Нема потреби встановлювати будь-яке програмне забезпечення на комп’ютер компанії, тому що дані з програми доступні через веббраузер.

Як отримати інформацію з системи моніторингу температури GPS?

Після входу в GPS-додаток можна перевірити на мапі, де знаходиться транспорт. У вас є можливість дізнатися його географічне положення і швидкість, перевірити датчики палива, а також інформацію про ввімкнений рефрижератор і температуру у вантажному відсіку. Якщо ви виберете конкретний автомобіль, то отримаєте графік температури в холодильній установці за вибраний проміжок часу. Груповий режим дозволяє одночасно відстежувати весь автопарк на одній карті.

мониторинг температуры GPS

Сигналізація контролю температури GPS моніторингу транспорту

Сигналізація — це дуже зручний спосіб автоматичного управління, що дозволяє реагувати тільки на небажані ситуації. Додаток GPS дозволяє встановити деякі сповіщення до моніторингу транспорту, наприклад:

Переваги GPS моніторингу транспорту для власників автопарків

Додаток GPS-моніторингу транспорту може формувати стандартні звіти про пробіг автомобіля, стан датчиків палива і температуру в рефрижераторі. На карті можуть відображатися всі дані про температуру, включаючи точне місцезнаходження відстежуваного пристрою. Інші переваги: