GPS-моніторинг в агросекторі: очікування VS реальність

03 Січень 2022

Сучасне сільське господарство перетворилося на високотехнологічне підприємство. Замість вил сучасні фермери тримають у руках контролери дронів, щоб відстежувати операції на своїх полях. Транспорт з GPS моніторингом, що виорюють поля з високою точністю, стали звичайним явищем. Однак світовий попит на продукти харчування продовжує зростати, змушуючи агробізнес не відставати від сплесків попиту та зростаючого тиску, щоб виробляти більше з меншими витратами. У відповідь агропідприємства прагнуть об’єднати сільськогосподарські інструменти GPS із передовими технологіями у прагненні більшої передбачуваності та ефективності використання ресурсів.

Ферми стають дедалі більше схожими на фабрики, докази тому — жорстко контрольовані операції з виробництва надійної продукції, максимально захищені від капризів природи.
Для технічно підкованих фермерів використання GPS контроль сільгосптехніки не є новаторством. Проте GPS є стартовим майданчиком для інтелектуального програмного забезпечення на базі штучного інтелекту, датчиків, а також 5G. Використовуючи розширені можливості планування, аналізу та прогнозування, агропідприємства можуть суттєво збільшувати свою врожайність. Щоб сільське господарство могло продовжувати годувати населення, що росте, фермерам будуть потрібні більш складні інструменти для задоволення попиту та збереження конкурентоспроможності на ринку.
Ще 10 років тому вважалося, що навігаційна електроніка та супутниковий моніторинг транспорту дозволять проконтролювати всі процеси з точністю до міліметра та міліграма. Але, як показував досвід, це не зовсім так. Спробуємо детально розібратися у цьому питанні.

Переваги GPS моніторингу в аграрному секторі

Отримання доходу в агросекторі схоже рішення складного багатовимірного алгебраїчного рівняння. Якщо фермер правильно підраховує, може максимізувати продуктивність поля. А якщо ні, то врожай всього сезону може бути поставлений під загрозу. На щастя, технологія GPS контролю сільгосптехніки дозволяє фермерам керувати своїми полями з високою точністю. Розглянемо, як GPS приносить користь кожному етапі точного землеробства.

GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор

GPS для сбора сельскохозяйственных данных

Картування полів

Визначення меж поля та навігація ними може працювати на невеликих фермах. Однак на великих підприємствах планування, що ґрунтується на візуальних підказках, недостатньо надійне. Тут на допомогу приходять сільськогосподарські системи GPS.

Оглядаючи поля на сільгосптехніці з встановленим пристроєм GPS контролю, фермер може відзначити координати каменів, вибоїн, ліній електропередач, рядів дерев і т. д. Потім показання GPS можна додати карту поля, щоб відзначити місця, які трактор повинен уникати. Також ви можете створювати геозони: виключити ділянки, які необхідно залишити необроблюваними, та виділити райони, де можливий випас тварин.

Польова розвідка

Картографічне програмне забезпечення може створити карту, що показуватиме зміни родючості по всьому полю. Потім програма може запропонувати GPS-координати найбільш репрезентативних точок для відбору проб ґрунту. Зразки з географічною прив’язкою допомагають визначити причини змінної родючості ґрунту.

Точні польові роботи з GPS-наведенням та моніторингом транспорту

Навігація на основі карти поля, що настроюється, дозволяє тракторам точно обробляти поля, слідуючи заздалегідь визначеним маршрутам. Після оранки землі дані GPS відстеження використовуються для точного розміщення насіння в борознах. Оснащений системою GPS моніторингу, сільськогосподарський транспорт може працювати на полях під час туману, сильного дощу або у темряві, що знижує залежність фермерів від погодних умов.

Моніторинг врожайності за допомогою GPS-стеження

Ще одне застосування GPS у сільському господарстві – моніторинг та оцінка врожайності у різних зонах поля. Фермери можуть отримати цінні дані для аналізу після кожного сезону; це допоможе розрахувати чистий прибуток кожної зони. За допомогою ПЗ для управління фермою на базі геоінформатики та інструментів візуалізації даних, фермери можуть оцінювати вплив використовуваних технологій та приймати обґрунтовані рішення для оптимізації сільськогосподарських процесів у наступних сезонах.

Передові комбінації технологій із системою GPS контролю сільгосптехніки

Датчики на базі інтернет речей

Датчики на базі Інтернет речей з GPS-трекерами можуть бути встановлені на тракторах для відображення на ходу різних параметрів грунту, таких як текстура, об’ємна щільність, кислотність, механічний опір, тягове зусилля, вміст вологи, органічних речовин та нітратів

Штучний інтелект та аналітика даних

У точному землеробстві супутниковий моніторинг транспорту видає величезну кількість даних, які необхідно інтерпретувати, структуруючи і класифікуючи їх. Потім алгоритми штучного інтелекту можуть розпізнавати закономірності та надавати інформацію, корисну підвищення ефективності господарства. Ця інформація може містити рекомендації щодо найкращого часу для посадки або прогнози спалахів хвороб та атаки шкідників

5G з’єднання

Інтеграція датчиків, комп’ютерного зору та технологій GPS контролю сільгосптехніки дозволяє використовувати автономне обладнання, таке як дрони та малі безпілотні трактори. Додайте до цього високошвидкісне з’єднання з центральним комп’ютером, і ви отримаєте повністю автоматизований контроль стану врожаю в режимі реального часу.

M2M зв’язок

Завдяки швидкому розвитку бездротових технологій і поширенню систем навігації GPS, сільськогосподарські машини досягли точки, в якій вони можуть “спілкуватися” один з одним у полі. Міжмашина взаємодія (M2M) останнім часом привертає велику увагу в сільськогосподарській галузі.

GPS-моніторинг в агросекторі: реальний стан справ

Ідеальна точність неможлива

При використанні сільськогосподарської компанії системи GPS моніторингу транспорту виникає шанс для порівняння показання одометра та апаратів супутникового стеження. Перш ніж цифра пробігу потрапить до бухгалтерського обліку, диспетчер повинен проаналізувати по карті весь маршрут транспортного засобу. Якщо шлях чистий від “прострілів” (як найчастіше і буває), цим можна довіряти. В іншому випадку необхідно скористатися показаннями одометра.

Щодо вирішення завдань, пов’язаних із контролем сільгосптехніки, тут цілком достатньо відхилення GPS сигналу +/- 5 м. Проте, останніми роками агропідприємства активно застосовують точне землеробство, де похибка сягає 30–40 см.

У існуванні похибки винна не лише техніка

Не варто забувати, що неточності вимірювань характерні для всіх вимірювальних приладів. Технічна документація неодмінно має містити інформацію про можливе відхилення. Для ємнісних датчиків рівня пального ця неточність становить приблизно 1-2% обсягу бака.

На похибку виміру значний вплив мають умови виміру. Але якщо йдеться про умови вимірювання, коли транспорт знаходиться на нерівній поверхні або в русі, при моніторингу відхилення може становити 3-4%. А 3-4% від об’єму бака на 400 л це вже +/- 12-16 л.

Не кожному власнику системи хотілося б вказувати такі цифри у документації. Але оскільки на кону часто стоїть репутація компанії, а іноді й безпека людини, перед використанням цифр, що автоматично видаються системою, диспетчер повинен підтвердити або спростувати ці дані.

Як грамотно використовувати в обліку дані супутникового стеження

Систему GPS слід розглядати насамперед як інструмент контролю сільгосптехніки та процесів на землі. Застосування даних супутникового моніторингу припустимо лише тому випадку, коли керівництво фірми розуміє вищеописані нюанси і враховує всі ризики. Оптимальним виходом є одночасне застосування традиційного документального обліку та даних GPS моніторингу транспорту.

Оскільки сільське господарство відіграє важливу роль в економіці країни, вибір найкращих продуктів для моніторингу є ключовим моментом.
Система контролю транспорту “Глобус” пропонує постійні інновації, які сприятимуть розвитку вашого бізнесу за допомогою системи GPS контролю сільгосптехніки.

СКТ ”Глобус” пропонує зручні сервіси для супутникового моніторингу. Основними цілями “Глобус-Агро” є підвищення ефективності роботи сільгосптехніки, зниження втрат агрофірми, а також зниження витрати палива. Якість датчиків рівня палива має важливе значення в агросекторі. Якщо прилади недостатньо надійні, вони можуть вийти з ладу та завдати шкоди бренду. Датчик рівня палива від “Глобус” дає змогу з максимальною точністю відстежувати витрати пального.

Який основний принцип роботи GPS?

Основний принцип, закладений у GPS, – це визначення з максимально можливою точністю точки в просторі, що визначається трьома координатами – географічною широтою та довготою, а також висотою над рівнем моря.

Коли було використано першу систему GPS у контролі сільгосптехніки?

GPS была впервые разработана Министерством обороны США в 1970-х годах. В 1990-х годах сельскохозяйственные инженеры начали комбинировать показания урожайности с GPS-отслеживанием для создания карт урожайности.

Какую роль GPS играет в определении свойств почвы?

GPS відіграє важливу роль у визначенні властивостей ґрунту, встановлюючи її мінливість та придатність для тієї чи іншої культури. Дослідники можуть визначити, яка площа сільгоспугідь підходить для конкретної культури.

Які параметри слід контролювати на території, що розробляється під сільське господарство?

Системи GPS повинні з високою точністю вимірювати та контролювати чотири параметри, які мають вирішальне значення для росту рослин – температуру повітря, вологість повітря, вологість ґрунту та інтенсивність сонячного світла.

GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор

scroll-btn