Как GPS мониторинг поможет в оценке качества вождения

Як GPS-моніторинг допоможе в оцінці якості водіння

08 Вересень 2021 Технічна команда СКТ "Глобус"

При неакуратній, агресивній манері водіння всі системи автомобіля піддаються більш інтенсивному зносу, скорочується ресурс двигуна, АКПП і інших вузлів. Коли мова йде про службовий, комерційний транспорт, низька якість водіння з особистої проблеми водія перетворюється в проблему компанії, де він працює. І справа не тільки в прискореній амортизації ТЗ, але і в підвищеній ймовірності виникнення аварійних ситуацій. Неакуратний водій наражає на небезпеку життя і здоров’я пасажирів або вантаж, який може вимагати делікатного поводження. Тому багато компаній впроваджують системи моніторингу автотранспорту та контролю якості водіння.

Автомобільна телематика пропонує безпрецедентний доступ до даних автопарку.

Переваги телематики:

Дані телематики можуть використовуватися для зіставлення розташування транспортного засобу з використанням паливної карти і / або електронної мітки для справляння плати за проїзд, що знижує ризик шахрайства та несанкціонованого використання транспортного засобу. Моніторинг поведінки водія автотранспорту може знизити ризик аварій на 20%, а контроль палива може поліпшити дотримання екологічних норм.

Аналітика даних і машинне навчання дозволяють ще більше використовувати телематичні дані. Наприклад, власники автопарків можуть використовувати порівняльний аналіз, щоб побачити, як їх парк працює з точки зору безпеки в порівнянні з іншими аналогічними автопарками, або зрозуміти, чи оптимально структуровані маршрути.

Телематика і GPS моніторинг

Сучасні технології телематики і GPS-стеження є одними з найпотужніших інструментів менеджера автопарку для збору інформації про автопарк. Відстежуючи дані про поїздки, про системи транспортного засобу і поведінку водія, ви визначите ключові області, які потребують поліпшення. Це дозволить скоротити витрати і підвищити безпеку. Телематика легко масштабується і налаштовується відповідно до конкретних галузевих та бізнес-потреб, тому всі парки різних конфігурацій можуть отримати вигоду з цієї точної і високопродуктивної технології.

Преимущества телематики

Комбінуючи технологію GPS моніторингу та інтегровані телекомунікації, телематика надає моментальні знімки в реальному часі та знімки історії, щоб допомогти вам керувати витратами, продуктивністю, відповідністю вимогам і безпекою. Система відправляє, одержує і зберігає інформацію про кожний транспортний засіб. Ви можете легко контролювати викиди, швидкість і час простою, проводити діагностику системи та багато іншого.

Що таке телематичний комплекс?

Уявіть собі високоінтелектуальний комп’ютер у вашому автомобілі, який може повідомляти майже всі дані – від швидкості і холостого ходу до кількості витраченого палива, низького тиску в шинах і т. д. Ця інформація допоможе скоротити витрати на технічне обслуговування. Економія досягається завдяки більш точному моніторингу автотранспорту і підвищенню паливної ефективності шляхом вивчення звичок водіння.

Є кілька ключових компонентів телематичного комплексу:

Крім обладнання, алгоритм, який використовується для реєстрації GPS, є ще одним важливим фактором, оскільки він впливає на якість і точність даних.

Як працює Телематика?

Телематичний комплекс витягує відомості, згенеровані транспортним засобом, такі як положення GPS, швидкість, інформацію про двигун і несправності. Перевантаження вимірюється вбудованим в пристрій акселерометром. Потім телематичний пристрій відправляє дані на хмару.

За допомогою телематики та GPS моніторингу можна обробляти та аналізувати величезний обсяг даних:

Нарешті, дані декодуються і передаються в додаток для управління автопарком. За допомогою програмного забезпечення користувачі можуть переглядати і експортувати звіти, а також отримувати бізнес-аналітику, таку як список водіїв з найбільшою кількістю інцидентів перевищення швидкості або список автомобілів, які підлягають плановому техобслуговуванню.

Зробити моніторинг автотранспорту зручним, а бізнес в цілому ефективним вам дозволить система контролю транспорту “Глобус”. Це сучасний інноваційний продукт, призначений для GPS моніторингу та контролю витрат палива для всіх видів транспорту.

Переваги телематики

GPS мониторинг

Телематика допомагає в шести основних сферах управління автопарком:

  1. Безпека. Підвищення безпеки за допомогою інструктажу водія в автомобілі, звітності про ризики і поведінці водія, повідомлень про сутички, а також можливості визначати місцезнаходження викраденого транспортного засобу.
  2. Оптимізація автопарку. Оптимізація технічного обслуговування автомобілів за допомогою можливостей прогнозування і віддаленої діагностики, а також управління витратою палива шляхом відстеження холостого ходу та інших звичок, пов’язаних зі споживанням пального.
  3. Продуктивність. Поліпшення обслуговування клієнтів завдяки використанню GPS моніторингу в реальному часі, звітів про поїздки, а також інструментів диспетчеризації і маршрутизації.
  4. Дотримання нормативних вимог. Електронний журнал та години роботи, звіти і огляди транспортних засобів.
  5. Інтеграція. Об’єднання інших програмних систем з телематикою, таких як технологія бортових камер і навіть створення нових додатків.
  6. Стійкість. Зниження впливу автопарку на навколишнє середовище, а також управління електромобілями.

Поширенні питання

Для чого можна використовувати телематику?

Телематичний комплекс використовується для зниження ризиків та підвищення відповідності нормативним вимогам, зниження витрат на паливо і робочу силу, поліпшення обслуговування клієнтів і підвищення безпеки автопарку.

Як телематика може знизити витрати на паливо?

Телематика і моніторинг автотранспорту допомагають оптимізувати маршрути водіїв, відправляючи найближчим авто, скорочуючи несанкціоноване використання, перевіряючи витрата палива, не допускаючи перевищення швидкості і холостого ходу.

Як працює автомобільна телематика?

Вона дозволяє побачити, де знаходиться весь парк в будь-який момент, швидко направляти водіїв і отримувати цінні бізнес-ідеї за допомогою опцій автоматичної звітності.

Як телематика забезпечує безпеку водіїв?

Відстежуючи звички водіїв, можна скоротити кількість небезпечних звичок, включаючи перевищення швидкості та різкий стиль водіння.