GPS-мониторинг

Моніторинг літальних апаратів

22 Червень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

Моніторинг польотів із землі довгий час було складним завданням. До цього дня жоден вид транспорту не може буди швидше, ніж літак. Для спостереження за його польотом ще в недавньому минулому можна було використовувати тільки інший літак. Сьогодні, завдяки оцифруванню та Інтернету, ситуація значно спростилася. Відстежити рейс можна легко і безкоштовно зі свого комп’ютера або смартфона.

GPS-локатор літака дозволяє ефективно і систематично перевіряти рівень палива, висоту польоту, а також повністю контролювати пройдений маршрут. Подібне рішення на даний момент є одним з найбільш ефективних інструментів для контролю ефективності та якості роботи літальних апаратів.

Система GPS-моніторингу застосовується не тільки для відстеження пасажирських літаків. Існує кілька більш популярних сфер застосування GPS-відстеження повітряних суден: контроль роботи сільгосп авіації та польоту в реальному часі, запис траєкторії руху, а також контроль висоти польоту планерів та інших повітряних суден малої і надмалої авіації.

Основною метою використання установки системи супутникового контролю на літаки, що виробляють обробку полів, є позитивний комерційний ефект як для власника повітряного судна, так і для замовника обробки полів.

Дуже часто після обробки полів з використанням літаків, фермери пред’являють претензії до якості роботи. На жаль, ці претензії пред’являються не відразу, а лише згодом, коли видно результати роботи. Нові підходи точного землеробства, що застосовуються в сільському господарстві допомагають визначити причини поганого росту культур на певних ділянках полів.

GPS-моніторинг літальних апаратів – як це працює?

GPS-позиціонування літака – це інструмент, який дозволить вам швидко і легко відстежувати повітряне судно, незалежно від його місця розташування і висоти польоту. Також можна постійно контролювати рівень палива, визначати пройдені маршрути, аеропорти, в яких приземлявся літак, і навіть скільки часу він був в експлуатації в цілому.

Завдяки можливості створення інтегрованої інформаційної мережі, система GPS-моніторингу дозволяє визначати поточне місце розташування літального апарату і передавати його маршрут в режимі реального часу, використовуючи будь-який комп’ютер з доступом в Інтернет і відповідними дозволами. Читання можливо завдяки інформації, що зберігається в пам’яті пристрою, яка потім відправляється на сервер.

Мониторинг полетов

Записи дозволяють детально аналізувати пройдений маршрут, витрати палива і висоту польоту, що дає можливість оптимізувати не тільки маршрути, але і витрати, пов’язані з повітряним транспортом.

Системи GPS в літаках дозволяють не тільки заощадити і оптимізувати логістику, але і підвищити безпеку пілотів і літальних апаратів. Завдяки можливості контролювати маршрут в реальному часі, GPS є дуже популярним інструментом в авіаційних школах, де необхідно вловлювати всі відхилення і помилки майбутніх пілотів.

Яка мета GPS-моніторингу рейсів?

Спочатку, це управління повітряним рухом використовувалося для контролю і спостереження за повітряним простором. Авіаційні радіолокаційні системи призначалися для професіоналів. Кожен літак як і раніше являється радаром. Але зображення літака на класичних екранах радарів залишилося в минулому. Сьогодні інформація оцифровується і перетворюється на цифрові карти. Всі дані з радара повітряного руху можуть бути використані приватними особами. Бортовий радар надає додаткову корисну інформацію:

Для відстеження рейсу дуже зручно приховати всі інші рейси на карті. Таким чином, ви можете бачити на радарі яка частина загальної відстані вже пройдена літаком, а яку частину маршруту ще треба буде пройти.

Локатор літаків – це ефективний і надзвичайно точний спосіб аналізу швидкості та висоти польоту, а також витрати палива. GPS-моніторинг в даний час є найбільш точним рішенням для забезпечення безпеки пілотів і машин, даючи при цьому можливість створення найбільш докладних і надійних звітів про польоти.

Мониторинг летательных аппаратов

Завдяки GPS-контролю, крім іншого, здійснюється:

Моніторинг польотів на смартфоні

Сьогодні у кожного бажаючого є можливість відслідковувати польоти по цифрових каналах. Програма є доступною на мобільних пристроях, таких як смартфони або планшети, що значно спрощує відстеження рейсів. Навіть перебуваючи вдома, завдяки високошвидкісного доступу в Інтернет ви можете відстежувати будь-який рейс. Можна отримати наступну цікаву інформацію:

Однак вершина технологічного розвитку в області GPS-стеження ще не досягнута. Майбутнє моніторингу літальних апаратів – за тривимірним зображенням.