GPS трекер на вертолёт

GPS трекер на вертоліт

17 Вересень 2021 Технічна команда СКТ "Глобус"

Вертольоти завжди складно відстежувати через обмеження радіолокаційного горизонту. Але в цілях безпеки відстеження повітряного транспорту є необхідним. Існують засоби для збільшення радіолокаційного виявлення, наприклад, наземні лінії передачі даних або супутникові телефони. Комбінація глобальної системи позиціонування (GPS) і глобальної системи мобільного зв’язку (GSM) також може задовільно впоратися з цим завданням.

GPS локатор здатний працювати на будь-якому рухомому об’єкті, але варто враховувати певні нюанси. Наприклад, контролери для GPS моніторингу річкових катерів працюють як автомобільні. Що ж стосується морських яхт, тут важливо мати на увазі, що стільниковий зв’язок, через який локатор передає відомості, працює на дистанції не більше 37 км від суші. В цьому випадку супутниковий контролер не припиняє запис координат і швидкості в пам’ять, проте він не передає ці дані в режимі реального часу. Потім, увійшовши в зону дії мобільної мережі, локатор видає накопичені відомості.

отслеживание воздушного транспорта

Встановлювати GPS локатор на вертоліт необхідно, враховуючи такі особливості:

  1. Якщо в GPS контролер вбудовані антени, вони спрямовані вгору. Причина такого рішення в тому, що трекери все ж в основному використовуються для відстеження наземного транспорту. При цьому як супутники, так і антени базових станцій мобільної мережі розташовуються вище рівня автотранспорту. У випадку з вертольотом, коли він в повітрі, супутниковий приймач знаходиться над технікою (в космосі), а базові станції мобільного мережі під нею. При цьому в GPS-контролері щось одне буде працювати трохи гірше – або супутники навігаційних систем, або стільниковий приймач. Звичайно, в цій ситуації потрібно орієнтуватися на супутниковий приймач. Якщо ж використовувати дорогий локатор, то у нього антени роздільні (супутниковий приймач на довгому дроті). У цьому випадку контролер для GPS моніторингу вертольота монтують в перевернутому положенні (тобто стільникова антена спрямована до землі), а супутниковий приймач розташовують угорі під прозорим ковпаком кабіни.
  2. Середня швидкість руху вертольота – 200 км на годину. При прольоті з такою швидкістю над базовими станціями стільникового зв’язку, техніку не завжди вдається зареєструвати. Також вертоліт може летіти над місцевістю, де взагалі відсутні базові станції. У таких випадках безперервне відстеження повітряного транспорту неможливе. Однак трекер веде запис всієї інформації про політ у внутрішню пам’ять і передає її, як тільки з’єднується з базовими станціями оператора мобільного зв’язку.

GPS навігатори для власників вертольотів і пілотів

GPS навігатори для моніторингу вертольотів розробляються з урахуванням реальних умов польоту. Це означає, що кожна деталь і функція проектуються з певною метою: зробити політ простіше і безпечніше.

Сенсорний екран з ручками і кнопками

Сучасні сенсорні інтерфейси, без сумніву, прості у використанні, але в періоди турбулентності, нестабільності або негоди інтерфейси сенсорних екранів можуть бути громіздкими і складними в управлінні. Ручки і кнопки забезпечують більшу точність і надійність, коли сенсорний екран більше не є життєздатним варіантом (в негоду і турбулентність).

Розглянемо приклади того, як працює GPS трекер на вертольоті. Система може відображати маршрути польотів одним кольором, або кожен політ різним. Це зручне рішення для GPS моніторингу прогулянкових вертольотів, що регулярно літають по одному і тому ж маршруту.

На фото бачимо дату, час і тривалість польоту:

GPS мониторинг вертолёта

Польоти можна відобразити на графіку. Вгорі бачимо на карті або супутниковому знімку маршрут польоту, а внизу графік швидкості і висоти. У лівій і правій частині графіка жовтим кольором позначена робота двигуна на землі, коли вертоліт ще не злетів. Це потрібно для обліку мотогодин двигуна.

GPS навигаторы для мониторинга

Ось так видно на графіку різні польоти і стоянки між ними. При потребі можна отримувати відомості з різних датчиків, наприклад, датчика температури двигуна, або ідентифікатора пілота.

На великих повітряних судах є спеціальні пристрої для GPS моніторингу, що працюють зовсім за іншим принципом і є частиною загальносвітової системи ідентифікації літаків. Якщо ви очікуєте літак в аеропорту, то можете прямо з мобільного телефону подивитися, де він в даний час знаходиться.

На закінчення скажемо, що GPS трекери можуть успішно працювати на легкомоторних вертольотах і літаках, даючи можливість дистанційно контролювати їх взаємне положення, швидкість, висоту, а також дальність польотів.

Поширенні питання

Що показує GPS трекер?

Це пристрій прийому-передачі даних для супутникового відстеження транспорту та інших об’єктів, до яких воно прикріплюється. Використовується перш за все для точного визначення місцезнаходження об’єкта.

Чи може інформація про переміщення вертольота опинитися в чужих руках?

Ні, подібна ситуація виключена. Дані можна отримати тільки при використанні особистого пароля доступу в систему.

Який термін зберігання інформації про маршрути в системі GPS моніторингу?

Всі дані, які ви коли-небудь переглядали, зберігаються на сервері необмежену кількість часу. Ви завжди можете зробити запит за будь-який період з моменту підключення до системи. Також можна зберігати дані локально на свій ПК.

Яка частота оновлення інформації в системі GPS моніторингу?

Інформація з GPS трекера на сервер може передаватися в режимі онлайн як з включеним запалюванням, так і з вимкненим. У першому випадку відправка здійснюється від 5 секунд, у другому – кожні 15 хвилин. При необхідності можна віддалено змінити налаштування і встановити свої інтервали.