Мониторинг транспорта в топливно-энергетическом комплексе

Моніторинг транспорту в паливно-енергетичному комплексі

22 Грудень 2020 Технічна команда СКТ “Глобус”

На паливно-енергетичному комплексі тримається величезний економічний потенціал країни. Тому не можна переоцінювати той внесок, який вносить цей комплекс в економічний розвиток. Величезні кошти і різної спеціальної техніки задіяні при транспортуванні нафтопродуктів. Щоб використовувати всі можливості по оптимізації бізнесу і бути в курсі роботи автопарку і спецтехніки в режимі реального часу і відстежувати раціональне використання грошових вложеній – потрібен моніторинг автотранспорту, технічної бази та персоналу за допомогою GPS системи.

Оперативна інформація про систему GPS моніторингу

Моніторинг автотранспорту і контроль витрати палива широко використовується в багатьох організаціях. Системи GPS моніторингу призначені для контролю над різними напрямками діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу. Організація отримує абсолютний контроль над автопарком і контролює нецільове використання транспорту організації, несанкціоновані зміни до заданого маршруту, графік руху і перевищення швидкості.

Функціональні можливості системи GPS моніторингу

Керівництво відстежує за допомогою системи GPS переміщення і місцезнаходження спеціальної техніки в режимі онлайн і в курсі ефективності і цілеспрямованості вікористання окремих агрегатів і механізмів транспорта. Крім того, за допомогою системи GPS моніторингу йде облік обсягів транспортування або своєчасного відвантаження нафтопродуктів. Система контролює витрату ПММ в одному або відразу в декількох баках і підраховує число ходок, пройдений кілометраж і трудовий період всього автотранспорту.

Керівник підприємства, за допомогою даної системи, планує і перевіряє шляхові листи і виконання маршруту, а також отримує звіт по витраті ПММ, кількості мотогодин за будь-який проміжок часу як по окремо взятому транспортному засобу, так і по групі автомобілів. Звіти можуть бути в табличному або графічному вигляді і за різний період: весь період роботи, місяць добу, зміна.

Також система проводить моніторинг і контроль обладнання на дизельних, насосних електростанціях. Проходить перевірка аварійного постачання і в тому числі таких показників як рівень палива, тиск масла, температура рідини та ін. Також організація, за допомогою системи GPS моніторингу, проводить облік і перевірку перевезень нафтопродуктів, пломбує цистерни і автоматично контролює кількість палива в автоцистерні.

Безпека і контроль роботи персоналу

Всі перераховані вище можливості системи GPS моніторингу автотранспорту оптимізують або зменшують витрати по експлуатації і максимально забезпечують безпеку водіння при транспортуванні нафтопродуктів, а також проводять моніторинг роботи персоналу.

Система GPS моніторингу дозволяє контролювати місцезнаходження співробітників і дотримання ними робочого графіка і враховує час відвідування фахівцями заданих об’єктів. Система знає все про переміщення фахівців, складських робітників і агентів, що діють поза офісом.

Ведеться двосторонній голосовий зв’язок диспетчера з співробітником. В екстреній ситуації працівники можуть подати сигнал тривоги на пульт диспетчера. Також диспетчер або керівництво компанії, в режимі онлайн, оперативно і автоматично інформуються про відхилення від норми, будь-яких збоях і різних нештатних ситуаціях на мобільний апарат або робочий ПК. Система моніторингу швидко реагує в залежності від обставин і може заблокувати двигун автомобіля при грубих порушеннях техніки безпеки, а також у випадках крадіжки. Додатково є можливість контролювати салон автомобіля за допомогою прослуховуючих пристроїв і при необхідності зв’язатися з водієм за наявноситі гучного зв’язку. В екстреній ситуації, що склалася, водій використовує тривожну кнопку для сповіщення про проблеми і поломки.

Ефективність системи GPS моніторингу

Таким чином установка системи гарантує безпеку транспортування нафтопродуктів, присікає розкрадання і нецільове використання палива. При цьому зростає ефективність служби диспетчерів.

Система полегшує проведення бухгалтерського та управлінського обліку. Також при спорудженні об’єктів інфраструктури і бурінні свердловин знижує випадки порушень технологічної швидкості. За допомогою моніторингу автотранспорту йде зниження витрат на 20-25% на його утримання і використання. Всі показники доводять ефективність системи GPS моніторингу при її впровадженні. Замовник отримує продукт повністю відповідає специфіці його діяльності.