Різниця пробігу по одометру та системи моніторингу по GPS трекеру

27 Січень 2022


Пробіг, що відображається системою GPS-моніторингу транспорту, може відрізнятись від того, який показує одометр вашого автомобіля. Можливо, ця різниця пов’язана з несправністю одного з пристроїв або тим, що трекер GPS не приймає супутниковий сигнал під час руху машини. Пристрій GPS реєструватиме кілометри лише тоді, коли він увімкнений і приймає супутниковий сигнал.

У цій статті надається ширше пояснення того, як і чому інформація про відстань різниться, залежно від того, отримуєте її за допомогою одометра або GPS.

Насамперед слід враховувати, що відомості з цих двох пристроїв отримують по-різному. Дані одометра передаються через електромеханічні перетворювачі і залежать від швидкості колеса. Що ж до відомостей системи стеження за автопарком по GPS, то їх отримують шляхом математичних розрахунків розташування машини за даними супутникової навігації.

Точність відомостей залежить від різних факторів, таких як:

Система GPS зазвичай відображає поточний пробіг на основі простого розрахунку пройденої відстані. Ці показання спочатку задаються під час встановлення, і одометр вашого автомобіля буде додано до нашого програмного забезпечення. Але слід зазначити, що з часом виникатиме різниця між пробігом, що відображається на одометрі транспортного засобу, і пробігом, що відображається на екрані звіту. Це станеться з будь-яким пристроєм GPS моніторингу транспорту.

mileage reduction

Вимірювання пробігу за допомогою одометра та системи GPS

Одометр зазвичай розташовується на панелі приладів автомобіля. Прилад може бути:

Незалежно від конструкції прилади мають похибку від 5% і вище. Спотворювати показання приладу можуть різні фактори. Це і стиль водіння (пробуксування коліс, різке гальмування та прискорення), невідповідність радіусу шин технічним параметрам одометра або його зміна внаслідок зносу протектора, перевезення важких вантажів.

Причина неточності може ховатися в технічному стані інших вузлів та агрегатів автомобіля, а також у зовнішніх факторах (стані огидного покриття, погодних умов тощо).

GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор
GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор

Вимірювання пробігу за допомогою системи GPS

Пристрій GPS може обчислювати великий обсяг інформації про об’єкт, що рухається. Використовуючи навіть базові дані про час і місцезнаходження, GPS трекер може швидко обчислити відносну швидкість об’єкта, виходячи з того, яку відстань подолав за заданий час.
GPS-моніторинг транспорту повністю виключає вплив на точність показань зовнішніх факторів та цілеспрямованого спотворення даних, забезпечуючи похибку максимум 2%. Але система GPS також не позбавлена ​​недоліків. Головними проблемами є нестабільний супутниковий сигнал у певних географічних умовах та похибка позиціонування.

gps globus5

Чому показання системи GPS відрізняються від показань одометра машини?

Розрахунок GPS трекера точніший, ніж одометра автомобіля, оскільки на нього не впливають такі фактори, як розмір колеса автомобіля, тиск у шинах, передавальне число тощо.

Як правило, більшість виробників транспортних засобів заявляють про допустиму неточність одометра 16 метрів на кілометр. Проте деякі заходять так далеко, що повідомляють про можливу неточність 80 метрів на кілометр або більше. Якщо пройдено 10 000 км., виробник очікує похибку одометра до 160 км. або навіть до 804 км. Ця невідповідність означає, що точні показання, що надаються системою GPS, істотно відрізнятимуться від неточних показань одометра в автомобілі.

Крім того, розрахунок GPS залежить від якості супутникового сигналу. Транспортний засіб може бути під укриттям, між висотними будинками тощо. Заважати GPS моніторингу транспорту може проїзд через підземний тунель.

Точність сигналу також може бути порушена через людське втручання. Втрата потужності, втручання або запуск автомобіля від зовнішнього джерела впливають на точність відображення трекера GPS.

Одометри транспортних засобів вимагають калібрування для підтримки точності, тому що загальний знос, зміна розміру шин, все це сприяє неточностям. Крім того, виробники “виявляють обережність” і встановлюють показання одометра вище, ніж фактично пройдена відстань.

Комплексне повторне калібрування пробігу — важлива операція для GPS-моніторингу транспорту, що проводиться через невідповідності, які можуть виникнути, як описано вище.

Отже, аналіз похибки під час вимірювання пробігу за допомогою одометра та GPS-моніторингу свідчить на користь системи супутникової навігації. Пропонуємо до вашої уваги перевірений GPS трекер від СКТ “Глобус”. Незалежно від того, чи вирішите ви використовувати GPS-моніторинг приватного або службового авто, ви отримуєте гарантію повного контролю витрат палива та робочого стану автомобіля.

Поширенні питання

Чим відрізняються одометр та спідометр?

Спідометр показує швидкість. Пробіг фіксує одометр. Останній прилад складається з лічильника (механічного, електромеханічного або електронного) з індикатором та датчика, пов’язаного з обертанням колеса.

Де розташований одометр?

Електронний прилад розташований на панелі приладів. Нижні цифри показують загальний пробіг, верхні добовий пробіг. Справа знаходиться кнопка для скидання добового пробігу.

Що таке GPS система в автомобілі?

Это электронный прибор для получения данных о месторасположении авто. Устройство еще называют автомобильным GPS-маячком или GPS-меткой для автомобиля. С помощью авто-трекера также можно установить функцию блокировки мотора.

Куди можна сховати GPS-трекер в автомобілі?

Пристрій можна монтувати в моторний відсік в районі радіаторної решітки, під обшивку салону і сидінь, під крила (можливий поганий сигнал) і бампери, у фару, в багажний відсік, під обшивку вище бака.