эко-вождение

Як створити ефективну систему контролю витрат палива

28 Травень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

Якщо ви керуєте цілим парком транспортних засобів, швидше за все, ви зацікавлені в контролі за витратою палива. Машин і водіїв багато, а гроші на паливо, здається, вислизають з ваших рук? Оптимізувати бюджет і мінімізувати транспортні витрати можна за допомогою внутрішнього контролю палива.

Поєднання аналізу водіння і професійного GPS-контролю палива дозволить вам значно заощадити та привнесе в компанію модне, продумане еко-водіння. Цей метод управління автомобілем максимально використовує його потенціал, що зводить до мінімуму споживання палива і зменшує викиди шкідливих вихлопних газів в навколишнє середовище.

Контроль витрати палива за допомогою системи GPS

 эффективная система GPS

Відносно простим і економічним способом управління витрат палива на підприємстві є GPS-контроль. Сьогодні важко уявити собі особистий автомобіль, не кажучи вже про службовий, який не був би оснащений локатором GPS. Сучасний, технічно просунутий моніторинг транспортних засобів без контракту має більше функцій, ніж просте відстеження автомобілів. Спеціалізовані GPS датчики дозволяють в режимі реального часу відслідковувати витрати палива і скорочувати витрати, необхідні для покриття маршрутів.

Така перевірка дає можливість точно визначити місце і час заправки, а також наповненість бака. Графік рівня палива показує втрати горючої речовини, що дозволяє визначити, чи відбулося різке падіння під час руху або під час зупинки.

Наскільки ефективна система GPS для запобігання крадіжки палива?

Точна реєстрація рівня палива надзвичайно важлива: вона захищає від зловживань з боку водіїв і сприяє раціональному використанню ресурсів. Але, попри технічний прогрес, навіть найнадійніші та точні системи моніторингу транспорту допускають певні помилки в контролі палива. З цієї причини варто додатково убезпечити автомобіль.

CAN-Зчитувач – допомога в перевірці рівня палива

Витрати на паливо складають близько 40% всіх витрат транспортних підприємств. Будь-які пов’язані з цим порушення – будь то неекономічний стиль водіння або крадіжка вмісту паливного бака – серйозно впливають на фінанси підприємства. CAN- Зчитувач – це елемент системи моніторингу, який дозволяє перевіряти рівень палива, обороти двигуна або відхилення педалі акселератора. Однак дані з CAN-шини повинні бути підключені до системи GPS моніторингу або CAN-зчитувача – тільки тоді ми зможемо отримати точний контроль палива.

контроль расхода топлива

Дані про паливо можна завантажити безпосередньо з шини CAN-шини або – якщо у вас встановлений датчик рівня пального речовини – прямо з цього пристрою. Висока стійкість до зовнішніх електромагнітних перешкод знижує ризик помилок вимірювання. Це забезпечує більшу точність, особливо при більш тривалих пробігах.

Захист паливного бака

Альтернативним рішенням, яке забезпечить додатковий захист від розкрадань, є закріплення паливного бака. Різні методи захисту включають залізні або висячі замки, а також сигналізацію. Що стосується замків, то виробники пропонують як більш дорогі й дешеві, так і більш міцні та прості в розблокуванні моделі.

На жаль, навіть найміцніші замки злодії зламають, якщо у них є відповідні інструменти та досить часу. Однак наявність захисних пристроїв значно ускладнить їх роботу, а спроби зламати тверді засмічення будуть створювати шум.

У випадку з електронною системою захисту досягається аналогічний ефект. Звукові або світлові сигнали попередять вас в разі будь-якої спроби відкрити замок кришки паливного бака.

Як бачите, є кілька способів відстеження витрати палива в вашому автопарку. Завдяки наведеним вище рекомендаціям ви зможете зменшити витрати пальне речовини та, як наслідок, підвищити ефективність використання автомобіля.