Чи впливає кондиціонер на витрату палива?

17 Червень 2021 Технічна команда СКТ “Глобус”

М’яким літом використання кондиціонер в машині може бути неактуально. Однак в періоди сильної спеки даний пристрій допомагає зберегти прохолоду і комфорт в салоні. Можливо, ви чули, що опущені вікна можуть знизити паливну ефективність, але задавалися ви коли-небудь питанням, скільки пального витрачає кондиціонер вашого автомобіля?

Скільки палива йде на роботу кондиціонера?

Система клімат-контролю автомобіля, як і будь-яка додаткова опція, впливає на витрату палива. Недавнє дослідження, проведене групою американських вчених, підтвердило, що при включеному кондиціонері, датчики будуть показувати на 3-5% більше витрата палива.

Отже, вивчимо показники датчиків витрати палива. Працюючий кондиціонер може призвести до збільшення витрати пального приблизно на 2 л за 100 км і “відібрати” у двигуна 6-10 л/с.

Але це зовсім не означає, що від пристрою для охолодження повітря в салоні потрібно відмовитися. Збільшення витрати пального мало в порівнянні з дискомфортом від відсутності кондиціонера в спекотний літній день.

Очевидно, що споживанняі залежить як від температури зовнішнього повітря, так і від інтенсивності, з якою ви використовуєте кондиціонер. Крім того, значення має конкретна модель автомобіля, її технічні характеристики, загальне завантаження, швидкість руху і безліч інших чинників.

Що відбувається з витратою палива, коли ви тримаєте вікна відкритими?

Якщо автомобіль конструюється з урахуванням аеродинаміки, передбачається, що вікна будуть закриті. Що ж відбувається, коли ви тримаєте їх відкритими?

датчики расхода топлива

При високих швидкостях руху машина стикається з протилежного силою, званою опором повітря. Це згубно позначається на економії палива, оскільки змушує двигун видавати більше потужності. За короткий проміжок це не так багато, але протягом тривалого часу може викликати достатню протидію силі, щоб привести до відчутних витрат пального.

Коли ви опускаєте вікна, повітря зовні має тенденцію потрапляти всередину автомобіля. Це повітря тисне на скло, що даже протилежну напрямку руху машинисилу. Чим більше збільшується швидкість, тим більший опір буде відчувати автомобіль. І цей опір повітря протягом тривалого часу починає давати помітний негативний вплив на витрати пального.

Таким чином, тримати вікна відкритими при русі по шосе на високих швидкостях гірше, ніж використовувати кондиціонер.

Як дійсно поліпшити економію палива?

Якщо ви турбуєтеся про те, що кондиціонер використовує дорогоцінне пальне, є кілька способів знизити його споживання. Коли ви вперше відправляєтеся в подорож, краще на кілька хвилин відкрити вікна. Це видалить більшу частину гарячого повітря з салону, і, отже, кондиціонеру не доведеться працювати так само інтенсивно.

Також важливо регулярно обслуговувати систему кондиціонування вашого автомобіля. Це слід робити кожні два роки, щоб забезпечити ефективну роботу системи і заміну втраченого холодильного агента. Коли рівень холодоагенту падає, системі доводиться працювати старанніше, щоб виробляти необхідну кількість холодного повітря. Це призведе до зайвих витрат палива, тому рекомендується бути в курсі останніх подій в системі кондиціонування повітря, щоб заощадити ще більше бензину.

улучшить экономию топлива

Існує кілька способів заощадити паливо під час руху, включаючи повільне і плавне прискорення та гальмування, дотримання обмежень швидкості. Однак є і дещо з менш очевидних кроків, які ви також можете зробити, в тому числі вимкнути радіо і зменшити вагу вашого автомобіля.

Спробуйте замість відключення кондиціонера застосувати такі стратегії досягнення економії пального:

Можна зробити висновок, що при їзді по місту на малих швидкостях, відкриті вікна дозволяють заощадити паливо. Якщо ж ви їздите по швидким дорогам, більш вигідно використовувати кондиціонер, оскільки опір, викликане відкритими вікнами, може зажадати більше додаткового палива.