датчик уровня топлива

Контроль палива автомобілів, що мають 2 бака

01 Вересень 2021 Технічна команда СКТ "Глобус"

Якщо ви хочете мати повний контроль над паливом в баку свого автомобіля, слід скористатися датчиком рівня палива і GPS-моніторингом. В даний час це кращий спосіб дізнатися, скільки пального заправлено і скільки його залишилося в баку.

Ви можете замовити датчик рівня палива в СКТ “Глобус”. Пристрій з високою точністю вимірює споживання пального, а також заправки і зливи палива в баках.

Контроль палива можливий в будь-якому дизельному однобаковому або двухбаковому транспортному засобі. У цьому матеріалі розглянемо саме перевірку рівня пального в транспортних засобах з двома баками.

В автомобілях з двома баками потрібні відповідно два прилади для контролю споживання пального.

прибор контроля топлива

GPS локатори оснащені зовнішньої супутниковою антеною, за допомогою якої з високою точністю визначається місце розташування транспортних засобів. Також, в трекерах є резервні акумулятори, які потрібні при відключенні з якої-небудь причини основного бортового харчування.

Датчики рівня палива встановлюють на верхній стінці паливних баків в геометричних центрах. Так вдається домогтися скорочення похибок, які пов’язані з нахилами ТС і баків. У двухбаковой машині важливий контроль палива кожного бака. Це необхідно для того, щоб виключити похибки при перетікання пального з одного резервуара в інший.

Якщо паливні баки в автомобілі з двома баками з’єднані, то при монтажі тільки одного приладу контроль палива не буде повним і точним. В такому випадку при нахилах автомобіля, пальне буде перетікати з одного резервуара в інший. Крім того, будуть відображатися неправдиві заправки і зливи.

Якщо ж прилади, що вимірюють рівень пального, будуть зафіксовані в двох баках, то при перетіканні палива, один датчик реєструє зменшення рівня, а другий, збільшення на таку ж величину.

Основні рекомендації по контролю витрат палива для ТЗ з двома баками

Нерідкі випадки, коли в двухбакових транспортних засобах один бак використовується для мотора, другий же служить сховищем пального. Це говорить про відсутність з’єднання між баками. Таку машину можна оснащувати системою GPS стеження і контролю палива, як однобакову. Таке рішення істотно здешевить вартість спецобладнання і настановних робіт. Але якщо баки з’єднані між собою, датчики палива необхідно монтувати в обидва резервуари.

контроль топлива в двухбаковом транспортном средстве

Якщо використовується контроль палива в двухбаковому транспортному засобі, то до GPS-навігатора, при потребі, можете підключити й інші датчики (наприклад температурний датчик). Відомості від цих приладів передаються в систему супутникового стеження.

Сьогодні частіше застосовуються бездротові пристрої, що не мають з’єднувальних проводів з GPS-трекером і навіть не потребують зовнішнього живлення. Джерелом живлення служить батарея високої ємності, яка забезпечує працездатність бездротового приладу протягом мінімум 3-5 років. Такий датчик рівня палива має ще два важливі плюси – стійкість до пошкоджень від рук вандалів і повну гальванічну розв’язку від GPS-локатора. Бездротові прилади можна використовувати для автомобілів з одним і двома паливними баками в тих випадках, коли складно провести кабель від датчика до трекера.

Додатковою зручністю при використанні бездротових датчиків в машинах з двома баками є можливість контролю рівня палива в процесі заправки через смартфон. Це унеможливлює варіант недоливу пального.

Вартість бездротових датчиків вище, ніж у звичайних дротових аналогів, але вони гарантують високий ступінь надійності, а також зручності установки і експлуатації. На авторинках вже можна знайти не тільки бездротовий датчик палива, але і датчик температури, вологості, магнітні датчики, ідентифікатори та датчики руху.

Поширенні питання

Як розрахувати витрати палива за обсягом двигуна?

Кількість літрів витраченого палива ділять на пройдений за поїздку кілометраж, отримане значення множать на сто. Отримуємо споживання на 100 км пробігу.

Де знаходиться датчик витрати палива?

Прилад встановлюється на паливну магістраль. Даний датчик також називають витратоміром.

Яка витрата бензину на 1 км?

Формула розрахунку така: літраж ділимо на кілометраж і множимо на сто – л / км * 100.

Яка витрата палива у фури?

В середньому, витрата буде коливатися в межах 20-40 літрів на 100 км, в залежності від тоннажу вантажу, місцевості, погодних умов, виду палива, стану дороги та іншого.