Похибка датчика рівня палива: чому вона існує

20 Грудень 2021

Похибка у показаннях датчика зазвичай пов’язана з людським фактором, а також умовами експлуатації пристрою. Рідше причиною неточності є низька якість складання або відсутність контролю технологічних процесів виробника датчика. Похибка здебільшого вбирається у величини в 2-3%.

Купити високоякісний датчик рівня палива можна у СКТ “Глобус”. Обладнання з високою точністю вимірює витрати палива, а також заправки та зливу пального в баку.

Покажчик рівня пального є зручним індикатором, що показує, скільки бензину або дизельного палива у вас в автомобілі і яку відстань ви можете проїхати, поки вам не знадобиться більше пального. Пристрій є частиною комбінації приладів і підключається до передавального блоку або фізичним проводом або бездротовим з’єднанням.

Несправність ланцюга датчика контролю рівня палива на транспорті (ДУТ) визначається як код помилки P0460. Це вказує на виявлення невідповідності між покажчиком витрати пального та реальним рівнем палива у баку. Цей код є загальним кодом несправності, тобто він застосовується до всіх транспортних засобів, оснащених системою OBD-II, особливо тим, що були зроблені з 1996 року до теперішнього часу. Однак це більш поширене серед автомобілів Chrysler, GM, Subaru, Ford, Mercedes Benz, Lincoln, Infiniti, Mercury, Mazda, Kia та Nissan. Специфікації з визначення, пошуку та усунення пошкоджень та ремонту датчика для контролю рівня палива на транспорті, звичайно, варіюються від однієї марки та моделі до іншої.

Принцип функціонування покажчика рівня пального

Принцип функціонування покажчика рівня пального

Важливо розуміти, як автомобіль повідомляє водіям, скільки палива міститься в баку. Вказівник споживання пального – це пристрій, розташований на панелі приладів і показує, наскільки повний бензобак від “Повного” до “Пустого”. Система складається з трьох частин: датчика для контролю витрати палива на транспорті, що передає блоку також званого пристроєм, що відправляє, і ланцюга.

Датчик контролю споживання палива на транспорті є важливим компонентом модуля паливного насоса. Розташований він у паливному баку. Цей компонент не можна замінити без зміни модуля насоса, хоча є деякі винятки. До важеля прикріплений поплавець, який переміщується з резистором, заземленим на резервуар, раму або спеціальний заземлений ланцюг. На датчик надходить напруга, що подається, і шлях заземлення змінюється в залежності від рівня пального. Величина напруги залежить від системи, але у багатьох випадках вона становить близько 5 В.

При зміні рівня пального поплавець переміщує важіль, змінюючи опір щодо землі, що забезпечує зміну сигналу напруги. Цей сигнал надійде прямо на модуль ЕБУ паливного насоса, або на модуль комбінації приладів. Залежно від системи автомобіля комп’ютерний модуль паливного насоса може гарантувати лише контроль опору щодо землі, а потім передавати інформацію про рівень палива на панель приладу транспорту. Якщо PCM (модуль керування трансмісією, також відомий як ECM або модуль керування двигуном в інших машинах) виявляє розбіжність між відомостями покажчика споживання палива та реальною витратою пального в баку, буде зареєстрований код помилки P0460.

GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор
GPS трекер
GPS трекер
Датчик
Зчитувач RFID
Ідентифікатор
Індикатор

Ймовірні причини похибки датчика

Ймовірні причини похибки датчика

Незважаючи на контроль якості з боку виробника, навіть найнадійніше обладнання може грішити неточністю показань. Нормальної прийнято вважати похибку до 1%, але часом показник може зростати до 30%.

Поширені причини похибки:

Таким чином, похибка датчика для контролю рівня палива на транспорті не викликана серйозною несправністю машини або проблемами з керованістю. Але неточне показання рівня пального може бути ризикованим, оскільки ви не будете впевнені, скільки пального залишилося в машині.

Часто задавані питання

Скільки коштує заміна датчика рівня палива?

Щоб купити датчик палива, а також розрахуватися за монтажні роботи доведеться заплатити в середньому 3000 гривень. Ремонт приладу своїми руками може коштувати дорожче.

Що робити, якщо датчик рівня палива в баку бреше?

Потрібна заміна поплавця приладу. Також слід виключити можливість механічного пошкодження самого бензобака. Якщо пошкоджений бак, можливо, заїдає поплавець.

Як правильно підключити датчик рівня палива?

До датчика під’єднується кабель, який підключається до вказівника на панелі приладів. Для якісного з’єднання рекомендується використовувати спеціальні конектори, а місця з’єднання ізолювати за допомогою гофри чи ізоленти.

Чому не падає стрілка контролю палива на транспорті?

Причин може бути кілька: заїдання або заклинювання важеля, розрив електричного ланцюга через контакти, що окислилися, або проблеми з проводкою. Можливо, поплавок втратив герметичність і опустився на дно.

scroll-btn